Deividas Gailius, ki je bil v sredo junak zmage nad Varesejem, je prispeval 14 točk, a se mu ob koncu tekme tokrat zatresla roka. Foto: Aleš Fevžer
Sasu Salin
Sasu Salin se je izkazal z 18 točkami, a zgrešil odločilno trojko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Alex Stepheson
Ob Salinu in Gailiusu je dvomestno število točk dosegel še Alex Stepheson. Foto: Aleš Fevžer
Olimpijo naslednja tekma čaka v sredo, ko v Stožice v EuroCupu prihaja Asvel, prihodnji konec tedna pa bo v Ligi ABA gostovala pri Partizanu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
V Stožicah poraz Olimpije po podaljšku

Po dveh zaporednih zmagah v zadnjih sekundah, ko so v Vareseju in Podgorici zmaji srečanje odločili s trojkama ob koncu tekme, in štirih zmagah v nizu so Ljubljančani znova izgubili. Na zadnjih petih tekmah so tretjič igrali podaljšek in prvič klonili po 45. minutah igre. Najboljši strelec Olimpije je bil z 18 točkami Sasu Salin, Devidias Gailius jih je dosegel 14, pri Cedeviti pa je Miro Bilan 19 točkam dodal kar 13 skokov, od tega je sedem odbitih žog ujel v napadu. Zmaji so znova slabo metali proste mete (18/28).

Ljubljančani zapravili napad za zmago
Olimpija je praktično vso tekmo vodila, na začetku zadnje četrtine pa se je gostiteljem po dveh trojkah - poskusila sta Salin in Gailius - žoga "zvrtela" z obroča, na drugi strani pa je izza črte od table zadel Luka Babić in Cedevita je povedla. Vrsta hrvaškega selektorja Jasmina Repeše, ki letos igra odlično in je bila skupaj z Zvezdo in Partizanom pred tem krogom z dvema porazoma na vrhu Jadrana, je bila pred zmago, imela je napad za zmago, a se je Nolan Smith pet sekund pred koncem rednega dela zapletel.

Ljubljančanom, ki so v zadnji minuti in pol zgrešili tri trojke - neuspešni so bili Gailius, Salin in Jakov Vladović -, izid pa je 28 sekund pred koncem po hitrem protinapadu izenačil Dragiša Drobnjak, so ostale štiri sekunde, toda Gailius si ni priboril odprtega meta.

Nešportne napake Zubčića zmaji niso izkoristili
Litovski ostrostrelec je minuto pred koncem podaljška, v katerem sta obe moštvo naredili ogromno napak, z dvema prostima metoma Olimpijo povedel v vodstvo, a je na drugi strani izza črte zadel Tomislav Zubčić in Zagrebčani so povedli s 67:65. Zubčić je v naslednji obrambni akciji ob prodoru Gailiusa napravil nešportno osebno napako, toda krilni košarkar zmajev je zadel le en prosti met, Nebojša Joksimović pa je nato izgubil žogo. Hrvaški reprezentant Ante Delaš je na črti prostih metov ohranil mirno roko, Salin je zgrešil trojko, Delaš zadel še dva prosta meta, v zadnji sekundi pa je Gailius s trojko le omilil poraz domače zasedbe.

"Gledali smo slabo, a napeto tekmo. Delovali smo utrujeno in brez energije, a vseeno smo izsilili podaljšek in bili v položaju za zmago v rednem delu proti favoritu Cedeviti. Ni se izšlo, saj smo bili premalo zbrani in posledično smo naredili preveč napak. Cedevita ostaja na vrhu Lige ABA, nas pa čaka ogromno dela in priprava na sredino tekmo EuroCupa, ko v Stožice prihaja francoski Asvel," je po tekmi povedal Aleš Pipan.

Krka bo v nedeljo gostovala v Širokem. Novomeščani so ostali brez prvega organizatorja igre, saj je Malcolm Armstead moral oditi na operacijo.