Sasu Salin je v zadnjem času v odlični formi in je bil prvi strelec tekme v Stožicah. Foto: Nebojša Tejić/ABA photo
Alen Omić
V dobri formi, predvsem kar se tiče napada, je tudi Alen Omić. Foto: Nebojša Tejić/ABA photo
Nebojša Joksimović
Nebojša Joksimović je iz petih poskusov zadel tri trojke. Foto: Nebojša Tejić/ABA photo
Olimpija v enem tednu dvakrat zmagala

Zmaji so prvič v tej sezoni v Ligi ABA slavili v Stožicah, v tem tednu pa so prišli do druge zmage, saj so v sredo v gosteh v Eurocupu presenetili močno Valencio. Proti vrsti Dejana Milojevića se je znova izkazal Sasu Salin, ki je v zadnjem času v izvrstni formi. Finski branilec je prispeval 20 točk, zadel pa je tudi pet trojk. Alen Omić je vpisal 16 točk, Deividas Gailius jih je s štirimi trojkami dodal 13, Nebojša Joksimović pa s tremi deset. Največ težav so Ljubljančani imeli pod obročem, saj sta centra Nikola Jokić in Ratko Varda skupaj zbrala 34 točk, Mega Vizura pa je ujela tudi šest odbitih žog več.

Zmaga nad novinci v ligi je tudi najprepričljivejša jadranska v tej sezoni. Varovanci Aleša Pipana so bili razpoloženi v napadu, zadeli pa so 14 trojk iz 32 poskusov. V prvem polčasu so bili gostitelji zelo razigrani. V prvi polovici tekme so dosegli 55 točk in na polčas odšli s 17 točkami naskoka. Po odmoru so prednost še povišali, vodili tudi za 20, nato pa nekoliko popustili, toda visoko prednost brez težav zadržali, gostom pa je uspelo le nekoliko omiliti poraz.

V obrambi še nekaj napak
"Pričakoval sem težko tekmo, saj se je bilo težko zbrati po zmagi v Španiji. Čestitam igralcem za poletno igro v napadu. Kontrolirali smo potek igre od prve do zadnje minute. V napadu nam je steklo, saj smo zadeli kar 14 trojk, a v obrambi je bilo še kar nekaj napak. Nismo igrali obrambe na nivoju kot bi si želel. Zmagali smo, a vse skupaj je treba hitro pozabiti in se koncentrirati na naslednje tekme. V sredo v Ljubljano prihaja nemški Ratiopharm Ulm. Zopet nas čaka izjemno pomembna tekma," je po tekmi povedal Pipan.

V prihodnjem krogu se bosta v Novem mestu pomerila Krka in Olimpija, še predtem pa bodo Ljubljančani gostili v Eurocupu Ratipharm Ulm. Krka je igrala v soboto, slovenski prvaki pa so po odličnem začetku vseeno izgubili v Kragujevcu, Radnički je bil boljši s 84:77.