Litovec Deividas Gailius je bil edini razpoloženi košarkar Olimpije. Foto: Liga ABA
Razočarali so visoki ljubljanski košarkarji. Pet jih je skupaj doseglo le 11 točk. Foto: Liga ABA
V Ligi ABA je Olimpija klonila drugič zapored in osmič v sezoni ter tako ostaja pri dnu tekmovanja. Foto: Liga ABA

Zmaji so dobro začeli dvoboj v Beogradu in prvih 15 minut imeli pobudo. Na začetku druge četrtine so po trojkah Jakova Vladovića in Nebojše Joksimovića ter košu Jake Brodnika v protinapadu povedli za 11. Zadnjih pet minut v prvem delu Ljubljančanom ni uspelo doseči točk, gostitelji pa so naredili serijo 13:0, minuto pred koncem polčasa s košem Nikole Milutinova povedli in na odmor odšli s tremi točkami naskoka.

V zadnji četrtini le osem točk
V tretji četrtini so varovanci Aleša Pipana nekaj časa še držali korak s Partizanom. V 25. minuti so zaostajali še za točko, nato pa znova popolnoma popustili in iz minute v minuto je domača prednost rasla. Sedem minut pred koncem je francoska naveza Joffrey Lauvergne, ki je zadel, in Boris Dallo, ki je ukradel žogo ter podal, poskrbela za vodstvo Beograjčanov za deset. Šestkratni prvaki Lige ABA so prednost proti nerazpoloženim zmajem, ki se jim je v napadu povsem ustavilo in so v zadnjih desetih minutah zmogli le osem točk, brez težav zadržali.

Pri Partizanu, ki ostaja z enakim izkupičkom kot vodilna Crvena zvezda pri vrhu jadranskega tekmovanja, je znova blestel Bogdan Bogdanović, ki je v zares sijajni formi. Mladi branilec je dosegel 15 točk, po 11 pa sta jih dodala Dejan Musli in Tarence Kinsey. V ljubljanski vrsti, ki z dvema zmagama ostaja predzadnja, je bil razpoložen le Deividas Gailius, ki je prispeval 15 točk in kot edini pri Olimpiji zmogel dvomestno število točk.

Sledi gostovanje v Valencii
"Po odličnem začetku smo padli v njihov ritem. Nisem zadovoljen, ker nismo izkoristili svojih priložnosti za zmago. Pri prednosti 11 točk smo se nerazumljivo ustavili, kar je nedopustno, saj taka razlika za presenečenje v Pionirju ni dovolj. Čestitam Partizanu za zasluženo zmago," je po tekmi povedal Pipan. Po izjemni predstavi proti Asvelu, ki so ga v Stožicah ugnali kar za 38, so zmaji ponovili predstave z začetka sezone. Ogromno je bilo nihaj, iz igre so metali 34-odstotno in znova bili katastrofalni s črte prostih metov (4/12). V Eurocupu jih med tednom čaka težka naloga, saj gostujejo v Valencii, nato pa v soboto v Ljubljano prihaja Mega Vizura.

Drugi slovenski predstavnik v jadranskem tekmovanju Krka se je prav tako v desetem krogu pomeril z beograjskim moštvom. Novomeščani so doma morali premoč priznati Crveni zvezdi, ki je z dvema porazoma povsem na vrhu lige.