Kakšne spremembe se obetajo pri Olimpiji, bomo izvedeli v nedeljo. Foto: Aleš Fevžer
Edo Murić
Edo Murić je proti Igokei dosegel 18 točk. Foto: Nebojša Tejić/ABA

Poraz bo imel posledice. Predsednik kluba Jani Möderndorfer je namreč po Twitterju sporočil: "Jutri ne bomo premaknili le ure, ampak tudi ukrepali. Spremembe bodo!"

Radnićki je bil boljši v vseh četrtinah, odločilno prednost pa si je priboril v tretji (22:13). Nova okrepitev kluba Sava Lešić je blestel s 26 točkami. Zadel je vseh devet metov za dve točki in dve trojki od štirih poskusov.

Dragiša Drobnjak je bil s 14 točkami prvi strelec ljubljanske ekipe, ki je skok izgubila z 31:21. Olimpija je tako še naprej edina brez zmage v tej sezoni Lige ABA.
"Čestitam Radnićkemu za popolnoma zasluženo zmago. V prvem polčasu smo pokazali željo in dobro parirali nasprotniku. V drugem delu tekme pa smo spet ponovili stare napake, ki jih je Radnićki odlično izkoristil. Smo v očitni krizi, iz katere moramo čim prej poiskati pot," je povedal trener Olimpije Aleš Pipan.
Murić zadržal mirne živce
Krka je v Novem mestu z 69:66 premagala Igokeo. Slovenski prvaki so še na tretji domači tekmi razveselili svoje navijače. Igokea, lani prvouvrščena ekipa po rednem delu lige, je bila večji del tekme v zaostanku, a se je v zaključku prebila v položaj za zmago, v zadnji minuti celo povedla s 65:66, vendar je še pravočasno stvari v svoje roke vzel Edo Murić.
V zadnji četrtini je dosegel devet od svojih 18 točk (met za dve: 2/4, trojke: 3/6). V 35. minuti je zadel trojko, nato tri proste mete, 26 sekund pred koncem pa z deseto trojko Krke izničil vodstvo gostov in gostitelje popeljal do vodstva z 68:66, ki ga v končnici niso izpustili iz rok. Malcolm Armstead je zbral 15 točk in šest podaj, Chris Booker pa je ob stoodstotnem metu iz igre (4/4) dosegel 11 točk.