Marton Bader je bil najboljši strelec tekme. Dosegel je 22 točk, od tega šest v zadnji minuti. Foto: EPA
Edo Murić
Edo Murić je bil najboljši strelec Krke s 15 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Krka tako v letošnji sezoni ostaja brez zmage na gostovanju, izgubila je vseh šest tekem. Izbranci Aleksandra Sekulića so popolnoma popustili v zadnjih desetih minutah, ki so jih Madžari dobili kar s 26:14.
Krka si je hitro nabrala lepo prednost
Slovenski prvaki so začeli precej bolje, z delnim izidom 0:10 so prevzeli pobudo (4:12). Zelo natančni so bili pri metih za tri točke. Najprej je bil natančen Uroš Lučić, nato pa še Edo Murić in Domen Lorbek, v sedmi minuti je bilo že 8:20. Po prvi četrtini so gostje vodili za devet točk (17:26).
Madžari držali priključek
V drugi četrtini so Madžari vzpostavili ravnotežje na parketu. Balazs Simon in Sead Šehović sta znižala zaostanke, ob odmoru je bilo 33:38.
V tretji četrtini je bil razigran Bader (44:46), nato pa je Krka znova povišala prednost s trojko Jake Klobučarja (46:55).

Sekulić prejel tehnično napako
Novomeščani v zadnji četrtini kar pet minut niso dosegli niti točke, Bader in Ernests Kalve sta znižala zaostanek (53:55). Dvorano je na noge dvignil Simon, ki je zadel dve trojki zapored (59:59). V 38. minuti se je razjezil Sekulić zaradi sporne osebne napake Murića in dobil tehnično napako. Akos Horvath je zadel dva izmed štirih prostih metov (62:60). Jakov Vladović je izenačil (64:64) in napovedal izenačeno končnico.
Šest točk Baderja
Zadnja minuta je bila zelo napeta. Bader je zadel dva prosta meta, Lorbek je zgrešil trojko, na drugi strani pa je sijajni Bader, ki je med letoma 2002 in 2004 igral v Novem mestu, povišal na 68:64. Vladović je bil natančen izza črte (68:67), a je Bader po lepi akciji zabil za 70:67. Matej Rojc in Gay sta zadela proste mete (72:69), Lorbek pa iz težkega položaja ni uspel zadeti trojke za podaljšek.