Najboljši strelec tekme je bil s 23 točkami (19 v prvem polčasu) Nikola Janković, ki je zbral tudi deset skokov, pri Tajfunu pa je Sandi Čebular dosegel 20 točk. Foto: Tajfun/Gašper Gobec

Najboljši strelec Tajfuna je bil Sandi Čebular z 20 točkami. Mlada beograjska ekipa je ob polčasu vodila s 23:33, pod košem pa je blestel mladi Nikola Janković, ki je do odmora dosegel 19 točk (na koncu 23). Tajfun je imel v prvih dvajsetih minutah le 32-odstoten met iz igre, izmed enajstih poskusov za tri točke je zadel le enega. Spet so ga pestile izgubljene žoge (na koncu 20).

V drugem polčasu je Tajfun močno popravil igro in v 31. minuti povedel s 50:48. Toda lovljenje tekmeca mu je očitno pobralo preveč moči in v finišu je bil Mega Leks uspešnejši.

Slovenski prvaki, novinci v Ligi ABA, tako ostajajo pri dveh zmagah sezone (Sutjeska, Krka).

Preostala slovenska predstavnika v jadranskem tekmovanju bosta igrala v soboto. Olimpijo bo gostila črnogorskega prvaka Budućnost, Krka pa bo v Beogradu igrala proti Partizanu.