Dino Murić je dosegel 12 točk, Alen Omić pa jih je dodal 14, a oba sta slabo izvajala proste mete. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan
Aleš Pipan je bil večji del tekme zelo jezen na svoje varovance. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nova slaba predstava Uniona Olimpije

Ljubljančani so Budućnost v prvem delu sezone premagali v gosteh po izjemnem košu v zadnji sekundi tekme Jakova Vladovića (76:78). Črnogorcem se je v Ljubljani uspelo oddolžiti in ostajajo v igri za preboj na zaključni turnir četverice.

Košarkarji Olimpije so doživeli trinajsti poraz v Ligi ABA in se tako pet krogov pred koncem rednega dela verjetno že poslovili od cilja - uvrstitve do sedmega mesta, ki še prinaša nastop v Evropskem pokalu v naslednji sezoni.

19 zgrešenih trojk in 13 zgrešenih prostih metov!
V Stožicah se je tokrat zbralo malo gledalcev. Nekateri so po incidentu prejšnji teden prišli celo s čeladami na glavi. Videli so slabo igro zeleno-belih, ki so katastrofalno metali trojke (2/21) in proste mete (15/28). Pri gostiteljih sta manjkala poškodovana Cedric Jackson in Dražen Bubnić.

Boljši začetek Črnogorcev
Gostje so v prvi četrtini ušli z delnim izidom 0:8, Čedomir Vitkovac je nanizal šest točk zapored (6:13). Olimpija se je prebudila sredi druge četrtine. Sasu Salin je zadel za tri točke, razigral se je še Alen Omić (26:25). Zaključek polčasa je znova pripadel Črnogorcem, ki so nanizali sedem točk zapored in odšli na odmor s šestimi točkami naskoka (26:32).
Olimpija se je približala na štiri točke, več ni šlo
Na začetku drugega dela je svoj šov začel Ivanović, v 24. minuti so gostje vodili že za 12 točk (28:40). Po treh četrtinah so se Ljubljančani približali (43:51). S trojko Bojana Subotića je Budućnost v 37. minuti povedla s 54:66, a zeleno-beli se niso predali. Po dveh koših Dina Murića so znižali na 62:66, do konca pa je ostala še minuta in pol. Jeleel Akindele je izgubil žogo (koraki), a Murić izpod koša ni zadel. Na drugi strani je Vitkovac povišal na 62:68. V zadnji minuti je sijajni Ivanović zadel pet prostih metov in potrdil zmago gostov.
Pipan zadovoljen le z zadnjimi petimi minutami
"Statistika je zgolj delni pokazatelj, kaj se je dogajalo na igrišču, a vseeno, zgrešili smo preveč prostih metov. S takšnim odstotkom prostih metov tekme preprosto ni mogoče zmagati. Zopet se je ponovila naša stara navada, slabo, res slabo izvajanje prostih metov. Čestitam Budućnosti za zmago. Nocoj so bili agresivnejši, ukradli so nam nekaj odločilnih žog in na koncu dosegli lahke koše, ki so odločili tekmo. V srečanje smo vstopili brez potrebne agresivnosti, odločnosti, a vseeno se nismo predali do samega konca tekme. Zadnjih pet minut tekme smo dokazali, da bi bil, če bi celotno srečanje igrali na tem nivoju agresivnosti, na koncu tekme drugačen rezultat. Moji igralci morajo razumeti, da moramo tekme igrati na visokem nivoju skozi celotno srečanje, če bomo želeli še kakšno zmagati v Ligi ABA. Vse to sem jim povedal tudi v garderobi," je pojasnil trener Aleš Pipan.
"Želeli smo si popraviti vtis, ki smo ga pustili v prejšnjem krogu na tekmi z Radničkim. Mislim, da nam je to danes uspelo. Odigrali smo izjemno agresivno v obrambi in mislim, da nam je uspelo večji del srečanja kontrolirati. Slabo smo skakali, a v skoku Union Olimpija blesti že skozi celotno sezono. V naslednjih krogih bomo dali vse od sebe, da izvlečemo čim boljši rezultat pred koncem rednega dela," je dodal trener gostov Igor Jovović.