Cedevita, ki se je v Evroligi prebila med najboljših 16, je v zadnji četrtini dodala plin in Unionu Olimpiji prizadejala 14. poraz v tekmovanju. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija
Union Olimpija bo do konca lige igrala še pri Mega Leksu in Metalcu v gosteh, za konec pa v Stožice prihaja Partizan. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so ob dobrem metu iz igre vodili po treh četrtinah tekme (71:68). Cedevita je nato zadnji del odprla z dvema trojkama Frana Pilepića in prišla v vodstvo (74:73), ki ga ni več izpustila iz rok.

Zmaji so zapravljali napade, kar so izkušeni gostje odlično izkoristili. Tako je po košu Mira Bilana semafor v 37. minuti kazal že 84:73. Domači trener Gašper Potočnik je z minuto odmora poskušal zdramiti svoje varovance in to mu je dobro uspelo, saj je Olimpija s serijo 9:0 znižala le na 82:84.

White zatrl upe Olimpije
A nato je odgovornost prevzel James White, ki je s košem in trojko poskrbel za 89:82, s čimer je bilo srečanje odločeno. Pri Olimpiji je bil z 18 točkami najučinkovitejši Wright, medtem ko je Pilepić pri gostih dosegel še dve več (20). Zeleno-beli za obstanek v ligi v zadnjih treh krogih potrebujejo še eno zmago.

Potočnik: Prejeli smo preveč točk
"Glavni razlog za poraz je v obrambi. Igrali smo preveč slabo obrambo. Dogovor pred tekmo je bil, da igramo obrambo po vsem igrišču vseh štirideset minut, da poskušamo utrujati načeto Cedevito. Na terenu tega nismo spravili v realnost. Mislim, da smo odigrali zgolj pet minut presinga. 91 točk je preveč, če želiš razmišljati o uspehu. V prvem polčasu smo imeli težave z individualno obrambo, saj se tudi nismo držali dogovora. Prejeli smo preveč točk že v prvem polčasu, v drugem pa smo se slabo odzvali na njihovo consko obrambo. Odigrati bi morali hitreje in prebijati njihovo cono. Uspavali smo se in naredili točno to, kar je nasprotnik želel. V napadu nismo imeli več igre. Cedevita je v teh trenutkih tekme prišla do prednosti in na koncu dokaj zanesljivo zmagala. Žal mi je, saj mislim, da smo imeli lepo priložnost, da dobimo tekmo in premagamo odlično ekipo Cedevite,"
je po tekmi ocenil trener domačih Potočnik.