Košarkarji Uniona Olimpije so še pet sekund pred koncem vodili za točko, nato pa je za zmago zadel Charles Jenkins in razblinil ljubljanske upe po prvi letošnji zmagi v Ligi ABA. Foto: ABA Photo
Deividas Gailius
Deividasu Gailiusu (desno) je met proti Crveni zvezdi končno stekel, v Olimpijinem dresu je prikazal z naskokom najboljšo predstavo, a tudi to ni bilo dovolj. Foto: ABA Photo
Nebojša Joksimović
Nebojša Joksimović je na položaju organizatorje igre nekajkrat lepo razigral svoje soigralce, blestel je predvsem v drugem polčasu, tekmo je sklenil s 13 točkami in tremi podajami. Foto: ABA Photo
Dejan Radonjić
V zadnji četrtini je Zvezdin trener Dejan Radonjić svoji ekipi 'priboril' tehnično napako. Foto: ABA Photo
Košarkarji Crvene zvezde slavili v Stožicah

Zmaji, ki so med tednom v evropskem pokalu nad Varesejem vknjižili prvo zmago v sezoni, ostajajo še brez zmage v letošnji sezoni Lige ABA. Pri gostiteljih je blestel predvsem Deividas Gailius, ki je zbral kar 20 točk, dvomestno število točk sta dosegla še Alex Stepheson in Nebojša Joksimović.

Gailius pridno polnil Zvezdin koš
V prvi četrtini so košarkarski navdušenci v Stožicah videli malo košev, preveč je bilo napak na obeh straneh, obe ekipi sta izgubili po pet žog. Ljubljančani so dobili skok z 10:7, kar pet so jih vknjižili v napadu. Po slabšem uvodu je gostiteljem na krilih odličnega Deividasa Gailiusa z delnim izidom 7:0 uspelo izid spreobrniti sebi v prid in po desetih minutah držati vodstvo z 12:9. V drugi polovici polčasa so zmaji v obrambi zaigrali še odločneje, Beograjčane so prisilili v številne napake, na drugi strani so se zanašali na Gailiusa, ki je pridno polnil Zvezdin koš. V končnici druge četrtine je zablestel še Alex Stepheson, ki je bil pod košem neustavljiv in je v prvem polčasu, ki ga je Olimpija dobila s 33:28, zbral osem točk.

Preveč prisiljenih metov za tri
Na začetku drugega polčasa so padle tri trojke zapored, zadeli so jih Nebojša Joksimović, Jaka Blažič in Sasu Salin. Po Stephesonovi blokadi in košu Kodija Augustusa so Ljubljančani začeli izjemen niz košev, ki so bili plod odlične igre v obrambi, z delnim izidom 9:2 so srbskemu podprvaku ušli na +8 (49:41). Vseeno se gostje niso dali, z nizom košev so zaostanek znižali, tretjo četrtino so dobili za točko (16:17), pred začetkom zadnje četrtine je bil izid 49:45. Varovanci Dejana Radonjića so z delnim izidom 4:0 prek Charlesa Jenkinsa izid hitro poravnali na 49:49, a so se zmaji še pravočasno pobrali in niso dovolili vodstva, za nameček so poskrbeli, da so Beograjčani že sedem minut pred koncem izpolnili bonus osebnih napak.

Jenkins priboril tretjo zmago v sezoni
Vseeno se gostiteljem od Srbov ni uspelo odlepiti, velikokrat so se prehitro odločali za mete z razdalje, žogo so zaupali predvsem Salinu, ki je zadel zgolj enega od sedmih poskusov. Za tri je šele dobre tri minute pred koncem zadel Joksimović (58:55). Ob vstopu v zadnji minuti tekme je imela Olimpija zgolj še točko prednosti (59:58), Beograjčane je prvič po uvodni četrtini v vodstvo s prodorom in polaganjem popeljal Schilb (59:60). Končnica je bila izredno napeta, uspešnejši pa so bili gostje, ki so najprej odbili predzadnji napad Olimpije, nato pa s košem Jenkinsa pet sekund pred koncem vknjižili tretjo zmago v sezoni.