Zvonko Buljan je prikazal izredno igro. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Alex Stepheson
Alex Stepheson je iz igre metal 7/10, zbral pa je tudi sedem skokov. Foto: Aleš Fevžer
Krka in Olimpija zlahka prek svojih tekmecev

Za Novomeščane je to deveta zmaga, s katero so se močno približali mestom, ki vodijo v evropski pokal v prihodnji sezoni. Krkaši so pred tekmo domačim navijačem pokazali tudi pokal za prvo zmago v slovenskem pokalu prejšnji konec tedna. Zmaga nad MZT-jem je za Krko druga zaporedna v Ligi ABA pred domačimi gledalci in hkrati najbolj prepričljiva v tej sezoni regionalnega tekmovanja. Prejšnja nad Mega Vizuro je bila s 15 točkami razlike, tokrat pa so Makedonci klonili kar za 23 točk, mnogo več, kot so zmagali na prvi tekmi.

Vprašanje zmagovalca so varovanci trenerja Aleksandra Džikića rešili do glavnega odmora, ko je semafor v dvorani Leona Štuklja kazal rezultat 41:23. Zvonko Buljan je bil prvi strelec tekme s 15 točkami in 7 skoki, Edo Murić je dodal 13 točk.

Olimpija v drugem delu stopila na plin
Zmaji v zadnjem času niso našli prave forme. V pokalu so se mučili, nato tudi v finalu visoko izgubili proti Krki, zatem pa so morali premoč priznati tudi v Eurocupu v Jeruzalemu. Prvi polčas je bil izenačen, veliko je bilo še padcev v igri, v drugem pa so si Ljubljančani hitro priigrali visoko prednost, ohranili ritem igre in zanesljivo osvojili novi dve točki. Najboljši je bil Alex Stepheson s 15 točkami, 14 jih je dodal Sasu Salin, 12 Deividas Gailius, 11 pa Dino Murić.

Po izenačeni prvi četrtini so zmaji na začetku druge četrtine naredili delni izid 10:2, nato pa se je Olimpiji povsem ustavilo. Zadnjih pet minut v prvem delu Ljubljančani niso dosegli točk, edini madžarski predstavnik v jadranski druščini pa je v tem času naredil serijo 14:0.

Gostitelji so tretjo četrtino začeli silovito in po šestih minutah drugega polčasa ponovno povedli z dvoštevilčno prednostjo. Razigrana sta bila Salin, ki je zadel dve trojki, in Stepheson. V zadnji četrtini so varovanci Aleša Pipana zadržali visoko prednost, ki so jo pred začetkom zadnje minute povišali na najvišjih 19.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Prvega polčasa nismo odigrali tako, kot smo se dogovorili. V drugem delu smo začeli bolj agresivno in čvrsto v obrambi. Ustavili smo njihove mete z razdalje, dobro smo skakali in v napadu nismo igrali tako statično kot v prvem polčasu. Hitro smo prišli do prednosti, ki nam je omogočila mirno končnico. Gre za pomembno zmago nad Szolnokijem, ki je neugodna ekipa, kar so pokazali že v prejšnjem krogu, ko so v Kragujevcu presenetljivo premagali Radnički."