Sani Bečirović je v dobrih 27 minutah igre dosegel 12 točk, od tega polovico s črte prostih metov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ligi Aba s 55:57 premagali Zadar. V zadnji minuti sta po dve točki dosegla Jaka Klobučar in Sani Bečirović.

Bečirović je bil z 12 točkami tudi prvi strelec slovenskih prvakov, ob tem je imel še šest skokov. Vtis je pokvaril le z vsemi petimi zgrešenimi trojkami in z zgrešenima prostima metoma nekaj sekund pred koncem. Na srečo Krka gostom v zadnjem napadu ni dovolila meta za tri točke in s tem podaljška.

Krka krepko izgubila skok
Obe ekipi sta bili zelo nenatančni pri metih izza črte (Krka: 3/21). Pri vodstvu Zadra z 38:31 je v tretji četrtini Krka naredila preobrat in povedla s 40:41 (Bečirović pet v tem nizu). Tekma je bila do konca izenačena, moštvi sta z veliko težavo dosegali točke. Krka je skok izgubila s 35:24. Union Olimpija bo v nedeljo ob 17. uri gostila Igokeo.