Marko Marinović je v drugem polčasu dosegel nekaj pomembnih točk. Foto: BoBo
Luka Rupnik
Luka Rupnik je bil z 18 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: Aleš Fevžer

Ljubljančani so odlično začeli tekmo in prvo četrtino dobili z 9:29, do konca pa prednost kljub nekaj težavam znali zadržati. Najboljši strelec pri Olimpiji je bil Luka Rupnik z 18 točkami, pri gostiteljih jih je Josip Sobin zbral 16.

Olimpija je imela ob premalo agresivni igri Zadra v prvih desetih minutah kar 71-odstotni met iz igre. Hrvaško moštvo je prvi točki doseglo šele v 5. minuti, ko je znižalo na 2:10.

Trojki Rupnika in Nikolova v pravem trenutku
Na začetku druge četrtine je sledil mrk zmajev in po številnih napakah so se gostitelji v dobrih dveh minutah približali na 19:29, nato pa zaostanek znižali še na 27:33. Na relativno varni razdalji sta Zadrčane do konca polčasa držala Rupnik in Hristo Nikolov s trojkama v pravih trenutkih za 27:36 in 30:39.

Pomembne točke Marinovića
Premor ob polčasu (35:44) izbrancem Aleša Pipana ni pomagal, novo slabo obdobje je sledilo v tretji četrtini, ko so gosti z delnim izidom 8:0 praktično izničili prednost Ljubljančanov (43:44). Toda varovanci Aleša Pipana so se pravočasno pobrali, predvsem po zaslugi nekaj točk Marka Marinovića, in po lepi akciji Klemna Prepeliča v zadnji sekundi prišli do novega obetavnega naskoka s 46:55.

Večji del zadnje četrtine je Olimpiji uspelo voditi za najmanj pet točk. Enega izmed odločilnih košev je dobro minuto pred koncem iz težkega položaja dosegel Marinović (57:64), kar je bilo dovolj za zmago.
Krka bo v nedeljo v domači dvorani igrala proti Ciboni.
Izjava po tekmi
Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije:
"Izjemno težka tekma za nas, saj smo se morali dvigniti po zadnjem porazu v Ligi ABA. Srečanje smo dobro začeli v obrambi in potem tudi zanesljivo odigrali v napadu. Povsem normalno je, da se zgodi padec v igri, saj je v Zadru zelo težko igrati. Vodili smo že za 20 točk in če je kdo mislil, da bomo nadaljevali v tem ritmu, se je zmotil. Padec v igri je predvsem posledica rotacij in neizkušenosti. Zadar je v zadnji četrtini odigral bolj agresivno in dosegel nekaj lahkih košev. Ko smo bili v največji krizi, smo odigrali pametno in uspelo nam je obraniti njihove napade."