Luka Dončić se je prvič srečal z LeBronom Jamesom. Ko se je razigral, so bili Lakersi v težavah, a jih je rešil novi ljubljenec občinstva v Staples Centru. Foto: AP
James in Kyle Kuzma sta se veselila težko prigarane zmage. Lakersi so že tri tekme izgubili v končnici in tudi tokrat so bili blizu novega poraza po katastrofalni igri v zadnjih štirih minutah. Foto: Reuters
JaVale McGee je kraljeval pod obročema s 16 točkami in 15 skoki. Zasenčil je tudi DeAndreja Jordana. Foto: Reuters
Rick Carlisle je že v uvodnih treh četrtinah vzel številne minute odmora, saj je bila igra Dallasa brez glave in repa. Dve sekundi pred koncem mu bi minuta odmora prišla zelo prav, a je ni imel več in preostal je le nemogoč met s polovice igrišča. Foto: Reuters
Wes Matthews je bil z 21 točkami najboljši strelec Dallasa, a je vtis pokvaril z nepremišljeno osebno napako dve sekundi pred koncem. Foto: Reuters
Dončić po porazu v Staples Centru prejel dres Jamesa
Kljub porazu nove pohvale za Dončića
Nowitzki: Dončić je neverjeten

Mavericksi, ki so zaostajali vso tekmo, največ celo za 19 točk, so izgubili petič zapored. Izgubili so kar 23 žog. Jezerniki so zmagali šele tretjič in so daleč od prave forme. V končnici so delovali razglašeno in delali začetniške napake.
Lakersi so popolnoma nadzorovali tekmo in štiri minute pred koncem so bili na poti do gladke zmage (110:96). V končnici so popustili in Dallas je z delnim izidom 17:3 izenačil na 113:113 po košu Dončića z leve strani. Luke Walton se ni odločil za minuto odmora, ampak je prepustil odločitev Jamesu (29 točk; 11/19 iz igre). Novi kralj Staples Centra je krenil v prodor, Wesley Matthews pa je naredil prekršek daleč stran od obroča. 2,1 sekunde pred zadnjim piskom sirene je James prvič zgrešil, drugič pa zadel. Gostje niso več imeli minute odmora, zato je J. J. Barea moral metati s polovice igrišča in ni bil niti blizu uspeha.
Prvi točki Dončića šele v 32. minuti
Dončić, ki je v ponedeljek Spursom nasul kar 31 točk, tokrat v prvem ni dosegel niti točke. Gostitelji so pozorno pazili nanj in ni prišel do odprtih metov, zgrešil je prvih šest metov. Prvi koš je dosegel po prodoru v 32. minuti srečanja. V zadnjih 15 minutah se je razigral. Zadel je tri trojke. Prispeval je tudi sedem podaj in pet skokov v 28 minutah.
Jezerniki blesteli v prvi četrtini
Dončić je na začetku srečanja pregorel v veliki želji. Že v uvodni minuti je dvakrat zgrešil izza črte, pokrival ga je Brandon Ingram, ki je višji od slovenskega reprezentanta in ima zelo dolge roke. Luke Walton je s pomočniki naredil dobro analizo. Dončić je v obrambi skušal zaustaviti Jamesa, ki je dosegel prvi koš na tekmi. Lakersi so po dveh minutah in pol povedli že z 8:0. Rick Carlisle je z minuto odmora presekal silovit nalet. Matthhews in Barnes sta s trojkama znižala na 14:10. Lakersi so nato z delnim izidom 12:0 povišali prednost na 29:12, Lonzo Ball in Kyle Kuzma sta bila razigrana. Dallas je ob vsakem napadu prejel koš in po uvodni četrtini je gostom zelo slabo kazalo (38:21).
Barea poživil igro gostov
Carlisle je nato stavil na hitrega organizatorja igre Bareo, ki je Lakersom povzročal ogromne težave že maja 2011 v polfinalu Zahoda, ko je Dallas pometel z Jezerniki s 4:0 v zmagah in se nato mesec dni zatem veselil tudi naslova. Barea je s številnimi prodori in polaganji ujel priključek (46:42). Gostitelji so na odmor odšli s sedmimi točkami naskoka (66:59), Dallas pa je imel še precej rezerve, saj Dončić ni dosegel niti točke.

Lakersi so v tretji četrtini povedli že s 87:68 po trojki Balla. Dončić je pet minut pred koncem tretjega dela igre po značilnem prodoru le zadel in dodal še trojko. Po 36 minutah igre so imeli gostitelji vse pod nadzorom (94:81).

Lakersi zadnje štiri minute brez koša iz igre
JaVale McGee je blestel pod obročema. S silovitim zabijanjem je dvignil gledalce na noge sredi zadnje četrtine (104:93). James je povišal na 110:96 štiri minute pred koncem in vse je kazalo na zanesljivo zmago Jezernikov. To je bil njihov zadnji koš iz igre, zadnje štiri točke so dosegli s črte prostih metov.
Mavsi so se prebudili, zaigrali so sproščeno in se približali. Dončić je s trojko znižal na 111:103, minuto in devet sekund pred koncem pa je zadel le en prosti met za 111:106. Barnes je bil natančen izza črte 24 sekund pred koncem in nepričakovano so se Lakersom zatresla kolena pri izidu 112:111. Kuzma je zadel le en prosti met in Dončić je izenačil na 113:113 sedem sekund pred koncem. Po zelo nepremišljeni osebni napaki Matthewsa je nato James zadel drugi prosti met za težko prigarano zmago Lakersov.
Rose spomnil na leto 2011
Derrick Rose je bil MVP rednega dela leta 2011, ko je navduševal v dresu Chicaga. Številne poškodbe in operacije so ga ustavile. Po koncu tekme proti Utahu ni mogel zadržati solz, s 50 točkami je zrežiral zmago Minnesote s 128:125. Gledalci so bili v ekstazi, MVP, MVP je odmevalo v Target Centru, potem ko je Rose dosegel največ točk v karieri.
"Na ta trenutek sem čakal res dolgo časa. Sploh ne najdem pravih besed. Težko je razložiti, kaj vse se je dogajalo v zadnjih sezonah," je poudaril 30-letni Rose, ki je bil na parketu kar 41 minut. Toliko ni igral že več kot dve leti.

Sredne tekme:
LA LAKERS - DALLAS 114:113
James 29 (11/19 iz igre, 2/3 za tri), 6 podaj, 5 skokov v 39 minutah, Kuzma 18 in 8 skokov, Ingram 17, McGee 16 in 15 skokov, Ball 12, Caldwell Pope 9, Rondo in Stephenson po 5, Hart 3; Matthews 21, Barnes 19 (4/6 za tri), Barea 15 in 10 podaj, Dončić 14 (5/11 iz igre, 3/6 za tri), 7 podaj in 5 skokov v 28 minutah, Powell 12, Jordan 10 in 12 skokov, Finney Smith 9, Smith Jr. 5, Kleber in Brunson po 4.

BROOKLYN - DETROIT * 120:119
Dinwiddie 25 (5/9 za tri), Harris 23, LeVert 19; Griffin 25, Drummond 24 in 23 skokov, Jackson 21.

NEW YORK - INDIANA 101:107
Hardaway 37 (7/11 za tri), Trier in Vonleh po 14; Sabonis 30 (12/12 iz igre), Oladipo 24.

CHICAGO - DENVER * 107:108
LaVine 28, Carter 25; Jokić 22 in 12 skokov, Millsap 19.