Golden State v zmagah proti Portlandu vodi s 3:0 in je na pragu velikega finala. Draymond Green je dosegel 20 točk, 13 skokov in 12 podaj. Foto: Reuters

Portland je bil po dveh porazih odločen, da na domačem igrišču obrne serijo v svoj prid in načrt je v prvem polčasu uresničil ‒ vodil je s 66:53. Toda v tretji četrtini so gostje naredili preobrat (13:29) in prednost v zadnji četrtini še povečali.

Stephen Curry je bil s 36 točkami najboljši strelec. Ob njegovi trojki za vodstvo gostov s 87:98 je bilo slabih pet minut pred koncem že slutiti, da bo Golden State zmagal. Draymondu Greenu je sedmič v karieri na tekmah končnice uspel trojni dvojček. 20 točkam je dodal 13 skokov in 12 podaj. "Igral je kot rušilni stroj, ki uniči vse, kar se mu postavi na pot. Hitrost, ki jo je kazal, je bila prav neverjetna in sploh se ni utrudil," je Greena pohvalil trener Steve Kerr, ki še vedno ne more računati na poškodovanega Kevina Duranta.

CJ McCollum je za Portland, ki je največ vodil za 18 točk (60:42), dosegel 23 točk, Damian Lillard 19. Naslednja tekmo bo Portland gostil v ponedeljek. Statistično gledano je serija že odločena: doslej še nobeni ekipi v zgodovini ni uspelo izničiti zaostanka 0:3 v zmagah v končnici.

Bo Golden State (na fotografiji Jordan Bell) delo dokončal že v ponedeljek? Foto: Reuters