Goran Dragić je za tri točke metal 4/9. Foto: Reuters
Ricky Rubio
Ricky Rubio je ob napadalni igri podelil še 12 podaj. Foto: Reuters
DeMar DeRozan
DeMar DeRozan je po tekmi priznal, da njegova ekipa še išče pravo kemijo. Foto: Reuters
Dragić v končnici pokopal Portland

Na drugi strani je sicer Damian Lillard dosegel kar 42 točk, a Dragić je bil učinkovit v najbolj ključnih trenutkih. Samo v zadnjih štirih minutah je dosegel osem točk, celotni Portland pa sedem.

Prvi Slovenec čez 10.000 točk
"Vedeli smo, da bodo Portlandu uspevale dobre serije, zato smo morali vztrajati pri svoji igri, kar se nam je na koncu izplačalo," je bil dobre volje Dragić. Sredi prvega polčasa je postal prvi Slovenec, ki je v Ligi NBA presegel mejo 10.000 doseženih točk.

Vročica zadela zadnjih pet metov
Miami je pred svojimi gledalci vodil že za 19 točk, a je prednost zapravil in se v zadnji četrtini celo dvakrat znašel v zaostanku, v igro pa se je vrnil po zaslugi izjemne končnice. Gostitelji so namreč zadeli zadnjih pet metov, od tega štiri trojke (dve Dragić, po eno pa Josh Richardson in Rodney McGruder).

Oba Slovenca blizu 100 točk (in povprečja 20 na tekmo)
Slovenija ima v Ligi NBA spet dva igralca, ki sta člana začetne peterke in pridno polnita nasprotne koše. Goran Dragić je na prvih petih tekmah dosegel 95 točk, Luka Dončić pa 98. Ta bo v noči na ponedeljek z Dallasom gostil Utah.

Ayton iz igre metal 12/13
Phoenix je izgubil na gostovanju pri Memphisu s 117:96. Gostitelji so zlahka dosegli zmago, saj so že ob polčasu vodili s 25 točkami razlike. Pri poražencih je navdušil prvi izbor na naboru Deandre Ayton, ki je dosegel 24 točk, iz igre pa je od 13 poskusov zgrešil le en met.

Brez Davisa prvi poraz za Pelikane
Na Zahodu ni več neporaženih ekip, New Orleans je pred svojimi gledalci izgubil proti Utahu s 132:111. Tik pred tekmo je bilo jasno, da za Pelikane ne bo mogel igrati Anthony Davis, ki ima težave s komolcem. Pri Jazzu je presenetil Ricky Rubio, ki je imel povprečje šestih točk na tekmo, tokrat pa jih je zbral kar 28.

DeRozan blizu trojnemu dvojčku
San Antonio je premagal LA Lakerse s 110:106. DeMar DeRozan je bil blizu trojnemu dvojčku (30 točk, 12 skokov in 8 podaj). Na drugi strani LeBron James (35 točk in 11 skokov) tokrat ni imel veliko pomoči svojih soigralcev, saj je bil drugi najboljši strelec Kyle Kuzma s 15 točkami. James je na večni lestvici strelcev splezal na 6. mesto, kjer je prehitel Dirka Nowitzkega.

Liga NBA, tekme 27. oktobra:
MIAMI - PORTLAND 120:111
Dragić 28 (met: 10/19), 3 skoki in 5 podaj v 35 minutah, Olynyk in Wade po 19; Lillard 42, McCollum 19.

DETROIT - BOSTON 89:109
Drummond 18, Johnson 16; Brown 19, Morris 18, Theis 17, Hayward 15.
NEW ORLEANS - UTAH 111:132
Mirotić 25, Holiday 18; Rubio 28 in 12 podaj, Gobert 25 in 14 skokov, Mitchell 22.
ATLANTA - CHICAGO 85:97
Prince 16, Young 13; LaVine 27 in 11 skokov, Parker 18.
CLEVELAND - INDIANA 107:119