Miha Lapornik je zadel prvih pet trojk, ključno za zmago pa je iz težkega položaja zgrešil. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani, ki imajo zares natrpan urnik, so odlično odigrali prvi polčas in imeli ob odmoru pet točk naskoka (37:42). V nadaljevanju so naredili preveč napak, vseeno pa so imeli zadnji napad za zmago. Miha Lapornik, ki je zadel prvih pet trojk, je iz težkega položaja zgrešil izza črte ob pisku sirene. V prvem polčasu je blestel novinec Scottie Reynolds, ki je prispeval kar 17 točk in pet podaj. 31-letni Američan v drugem delu ni dosegel niti točke. Izgubil je kar šest žog.
Begić zgrešil dva ključna prosta meta
Lapornik (17 točk) je zadel trojko za znižanje na 78:77 dve minuti pred koncem, nato je kapetan Mirza Begić 55 sekund pred koncem zgrešil dva prosta meta za vodstvo. Tudi Grki niso bili zbrani. Rion Brown je devet sekund pred zadnjim piskom sirene zadel le en prosti met. v zadnjem napadu pa so imeli Ljubljančani priložnost za izenačenje ali zmago, vendar je Lapornik zgrešil poskus za tri točke. To je bil njegov edini zgrešeni poskus za tri točke.

Naslednjo sredo v Stožice prihaja Virtus
Ekipa iz Patrasa, ki je še pred petimi leti nastopala v četrti grški ligi, nato pa pod vodstvom bogatega lastnika hitro prišla med grško elito, se je veselila druge zmage. Izbranci Zorana Martića bodo prvo zmago v Ligi prvakov lovili naslednjo sredo v Stožicah proti Virtusu iz Bologne.

Martić: Zmaga bi lahko bila tudi naša
"Za nami je težka tekma, ki se je odločala v končnici, a mi dvoboja nismo zaključili tako, kot bi si želeli. Čestitke domačinom za zmago, ki bi lahko bila tudi naša. Na koncu so bile odločilne izgubljene žoge in preveliko število skokov v napadu naših tekmecev," je pojasnil trener Zoran Martić.

Miha Lapornik je dodal: "Dvoboj smo začeli dobro, a smo tekmecem dovolili preveč skokov v napadu. Hkrati so zadeli veliko metov za tri točke. Tudi drugi polčas smo začeli dobro, ko pa smo imeli priložnost, da se oddaljimo na deset točk prednosti, smo nato izgubili preveč žog, kar je Promitheas izkoristil in se veselil zmage."