Sani Bečirović je bil tokrat ključni Krkin košarkar. V finalu mu motiva proti nekdanjemu klubu prav gotovo ne bo manjkalo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Nebojša Joksimović
Nebojša Joksimović je pri oslabljeni Olimpiji poleg Dina Murića s 15 točkami nase prevzel glavni delež bremena. Veliko vlogo bo imel tudi v finalu. Foto: MMC RTV SLO
Olimpija le strla Helios
Krka za 9 točk boljša od Hopsov

O potnikih v finale sta odločali tretji tekmi, Krka je v Novem mestu s 70:61 ugnala Hopse s Polzele, Union Olimpija pa v Stožicah domžalski Helios s 74:67.

Hopsi so bili tudi v tretjem medsebojnem obračunu v petih dneh favoriziranim Novomeščanom več kot enakovreden tekmec. Hopsi so bili zlasti odlični v prvi četrtini in na začetku druge, ko so povedli s 15:25, nato pa je Krka le začela nagibati tehtnico na svojo stran. Do 27. minute je bila tekma nato povsem izenačena, nato pa so gostitelji po tehnični napaki trenerja Hopsov Jerneja Kobaleta zaradi protestiranja prešli v vodstvo s 43:38.

Turek Turgay Demirel je novi predsednik Evropske košarkarske zveze (Fiba Europe). Na redni volilni skupščini v Münchnu je dobil več glasov kot njegov protikandidat, Makedonec Daniel Dimevski, tako da bo organizacijo vodil prihodnja štiri leta. Skupščina Fiba je hkrati odločitev o prireditelju naslednjega evropskega prvenstva 2015 predstavila na naslednjo sejo novega izvršnega odbora. Ta naj bi se sešel v prihodnjih tednih, možnosti, da bi Ukrajina čez dobro leto izvedla EP, pa so minimalne.

Blestela zlasti veterana Bečirović in Jagodnik

Gostje tega zaostanka do konca tekme niso več nadoknadili, čeprav so se trudili in bili nekajkrat blizu. Krka je imela dovolj izkušenih in kakovostnih košarkarjev, da je prednost v zadnji četrtini povišala na več kot deset točk (63:48). Prvi domači strelec je bil s 17 točkami Sani Bečirović, pri gostih sta z dvojnima dvojčkoma blestela Aleksis Wangmene in veteran Goran Jagodnik.

Oslabljena Olimpija vztrajno lomila odpor Heliosa
Tudi Olimpija je vztrajno lomila odpor Heliosa. Odločilno razliko za zmago so si zeleno-beli priigrali v prvih minutah drugega polčasa, ko so z delnim izidom 13:1 po košu Nebojše Joksimovića v 23. minuti pobegnili na 45:32 in prednost uspešno zadržali. Domžalčani so se sicer v nadaljevanju približali, toda tokrat trener Zmago Sagadin ni imel razpoloženega košarkarja, ki bi lahko naredil preobrat.

Kar pet zmajev dvomestnih
Trener Aleš Pipan ni mogel računati na Deividasa Gailiusa, Sasuja Salina in Jakova Vladovića, kljub temu pa je imel v svojih vrstah kar pet igralcev z dvomestnim številom točk. Po 15 sta jih dosegla Dino Murić (13 skokov) in Joksimovič, 13 jih je prispeval Jaka Brodnik, enajst Alen Omić (9 skokov) in deset Paolo Marinelli.

Sagadin ima dovolj barabinstva
Po izgubljeni tekmi razočaranja zlasti ni mogel skriti trener Heliosa in nekdanji trener zmajev Zmago Sagadin: "To je bila naša zadnja tekma v sezoni. Čestitam fantom, ki so tudi tokrat dali vse od sebe in se borili do zadnje sekunde tekme. Če bi imeli objektivno sojenje, potem bi se lahko v finale Lige Telemach prebili po dveh tekmah, žal pa nam s takšno zaščito Uniona Olimpije dvakrat ni uspelo premagati. Žal mi je, da najmlajša ekipa v državnem prvenstvu ni imela enakovrednih pogojev, da pride do finala. S tem je mojega udejstvovanja z mladimi fanti v študentski košarki konec. Tega barabinstva ne bom več gledal."

Finale se bo igral na tri dobljene tekme, termini so 22., 24. in 27. maj, morebitni četrti in peti tekmi pa sta na sporedu 29. in 31. maja.

Tajfun in Elektra ostajata v Ligi Telemach
Krog pred koncem kvalifikacij za mesti v prihodnji sezoni Lige Telemach je ekipama Tajfuna in Elektre uspelo ohraniti status prvoligaša. Šoštanjčani so s košem Sanela Bajramlića v zadnji sekundi ugnali Lastovko (78:80), Šentjurčani pa Plamo Pur z 79:63.