Deon Thompson je bil znova med vodilnimi strelci Olimpije, več točk je dosegel le Dino Murić. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija v derbiju boljša od Heliosa

Domžalčani so v drugi polčas vstopili z zaostankom 11 točk (38:27), ki so ga v tretji četrtini spremenili v vodstvo s 55:52. Zmaji so v tretji četrtini sicer vodili že z 52:43. Odločala je napeta končnica, ki so jo zmaji na svojo stran nagnili s tremi zadetimi trojkami zapored za vodstvo s 70:65. Dvakrat je bil uspešen Sasu Salin. Delo sta nato s po dvema zadetima prostima metoma dokončala Goran Jagodnik in prvi strelec domačih Dino Murić.

Varovanci Saša Filipovskega so v sredo sicer doživeli presenetljiv poraz pri Zlatorogu (59:50), ki jih je pahnil na tretje mesto na lestvici. Takrat so tekmo končali z nizom 14 prejetih točk brez dosežene, tokrat pa so sami dosegli 10 zaporednih točk v zaključku tekme, prejeli pa nobene.

Na vrhu lestvice se je z Olimpijo in Heliosom po prepričljivi zmagi v Šoštanju (52:84) izenačila še Krka. Do konca rednega dela sta še dva kroga.