V Nokia Areni je dvoboj evropskih gigantov pripadel Maccabiju. Foto: EPA
Taylor Rochestie, Miloš Teodosić
Najboljša strelca obračuna v Moskvi sta bila Taylor Rochestie in Miloš Teodosić. Foto: EPA

Kraljevi klub je tik pred koncem polčasa povedel za 11, a so v drugem polčasu gostitelji hitro ujeli priključek, na začetku zadnje četrtine pa s trojko Marqueza Haynesa povedli. Sledile so minute v znamenju izraelskega velikana, ki si je dobrih pet minut pred koncem po košu Jeremyja Parga priigral osem točk prednosti. Tri točke je znašala razlika minuto pred koncem in po vodstvu s petimi točkami je Sergio Llull 15 sekund pred koncem zadel izza črte. Odgovoril je Joe Alexander, ki je zadel oba prosta meta. Pri Maccabiju sta Haynes in Sofoklis Schortsanitis dala po 17 točk, pri Realu pa je Felipe Reyes ob 20 točkah ujel še 11 odbitih žog.

Crvena zvezda je slavila prvič v drugem delu. Tokrat so Beograjčani igrali v Pionirju in z izvrstno obrambo predvsem v prvem delu tekme zanesljivo premagali Albo (86:69). Jaka Blažič je igral dobrih 12 minut in dal šest točk. Visoko zmago je dosegla tudi Laboral Kutxa, ki je doma nadigrala Emporio Armani (102:83). Mirza Begić je igral deset minut in ob štirih točkah ujel tudi štiri odbite žoge.

Prvi poraz v drugem delu najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja je doživel Olympiacos, ki je klonil pred Anadolu Efesom (84:70), CSKA pa še naprej ostaja brez poraza v vsej evroligaški sezoni. To je bila 15. zmaga rdeče armade, ki je po podaljšku ugnala Nižni Novgorod (103:95).

TOP 16, skupina E, 5. krog:
MACCABI TEL AVIV - REAL MADRID
90:86 (23:31, 23:23, 22:15, 22:17)
Haynes in Schortsanitis po 17, Landesberg 16; Reyes 20 in 11 skokov.

CRVENA ZVEZDA - ALBA BERLIN
86:69 (22:12, 25:17, 17:18, 22:22)
Marjanović 17 in 12 skokov, Jenkins 12 ... Blažič 6 (2/4 iz igre), 2 skoka v 12 minutah; McLean 14.

103:95 (24:19, 18:21, 27:22, 19:26) - po podaljšku
Teodosić 25, Voroncevič 22, Jackson 15; Rochestie in Thompkins po 22.

LABORAL KUTXA - EMPORIO ARMANI
102:83 (34:18, 27:24, 23:19, 18:22)
Bertans 19, James 16, Adams 15 ... Begić 4 (2/ 2 za dve), 4 skoki v 10 minutah; Samuels 18, Gentile 15.