Jani Möderndorfer in Zoran Janković
Duška sta si dala tudi predsednik Olimpije Jani Möderndorfer in ljubljanski župan Zoran Janković. Foto: BoBo
Union Olimpija razbila Partizan v Stožicah
Nor koš Mahkovica izza table

Mahkovic je pred 4.000 gledalci poskrbel tudi za najlepšo potezo tekme (in sezone), ko je v 36. minuti po zgrešeni trojki Gregorja Hrovata ujel žogo za avtom pod košem in jo vrgel visoko v zrak. V loku je zletela čez tablo in končala v košu (76:53)! Poteza, ki se bo v naslednjih dneh vrtela po številnih televizijskih postajah in polnila družbena omrežja na spletu.

24 podaj Olimpije
Pri Olimpiji, ki se je na prvih štirih tekmah srečala s štirimi najboljšimi ekipami iz lanske sezone, se je med strelce vpisalo vseh 11 igralcev. Ključ do tretje zmage je bila po besedah trenerja Aleša Pipana agresivna igra v obrambi, po začetnih težavah pa so se njegovi varovanci sprostili tudi v napadu in prednost je samo še naraščala. Gledalci so uživali ob številnih protinapadih in ukradenih žogah. V statistiko je Olimpija vpisala 24 podaj, skok je dobila s 34:30.

Ljubljančani so imeli 54-odstoten met za tri točke (13/24), vsaj eno trojko je doseglo sedem košarkarjev. Partizan, šestkratni zmagovalec jadranske lige, ki je v tej sezoni slavil le enkrat, je bil izza črte uspešen samo trikrat (3/16).
Šest blokad Begića
Marko Marinović
je zbral osem podaj, Luka Rupnik sedem, Mirza Begić pa je podelil šest blokad. Mahkovic je 16 od svojih 19 točk dosegel v zadnji četrtini (25:13). Ob polčasu je bil izid 45:33, potem ko so gostitelji v zadnjih minutah naredili serijo 13:5.

Izjavi po tekmi
Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Partizanu nismo dovolili, da razvije svojo igro. Vse poti do koša so bile zaprte. V napadu je še bilo nekaj nervoze, predvsem na začetku, a smo se hitro sprostili. Mislim, da smo nocoj zasluženo visoko premagali ekipo Partizana. Čestitke igralcem za prikazano. Pred nami so že druge tekme in nismo v položaju, da predolgo razmišljamo o zmagah."

Duško Vujošević, trener Partizana: "Pokazali smo slabo košarkarsko inteligenco, saj smo prejeli kar osem blokad. Ne spomnim se, da bi se to zgodilo kakšni ekipi na enem srečanju. Imeli smo slabo koncentracijo vso tekmo. Izjemno sem jezen na svoje igralce. Dovolili smo si preveč slabih minut. Nismo popolni in nismo na ravni Partizana. Nimamo značaja, ki je krasil igralce Partizana v prejšnjih sezonah."