Saša Vujačić je v zadnjem času v dobri strelski formi tako v Evroligi kot tudi v turškem prvenstvu. Foto: Reuters
Union Olimpija - Galatasaray
Jaka Lakovič vendarle zapušča Turčijo. Zdaj odhaja v Italijo, kjer v najmočnejši ligi igra tudi Goran Jurak. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zoran Dragić, Mirza Begić
Zoran Dragić in Mirza Begić v boju proti Poljski v slovenskem dresu. Tokrat sta se njuna kluba pomerila v španskem prvenstvu, boljši pa je bil Begićev Real. Foto: Rene Gomolj

Na revijalni tekmi se je zelo izkazal nekdanji branilec Lakersov in Netsov, ki je dosegel 20 točk in bil prvi strelec tekme zvezd turškega državnega prvenstva. Na obračunu med domačimi in tujimi košarkarji so sicer bili boljši tisti s turškimi potnimi listi (118:115). V Nemčiji so do zmagali tujci (95:11), slovenski krilni košarkar, ki prvo leto igra za Brose Baskets, pa je dal osem točk.

Iz Turčije je prišla še ena spodbudna novica. Kapetan slovenske reprezentance Jaka Lakovič, ki je zadnji dve sezoni član Galatasaraya, vendarle zapušča Carigrad. V letošnji sezoni je igral le po nekaj minut na tekmo, v zadnjem času pa sploh ni bil kadru. Prvič v svoji karieri se bo preizkusil v Italiji. 34-letni Ljubljančan bo okrepil Avellino.

V NBA-ju znova boljši Udrihovi
V španskem prvenstvu sta se v derbiju dveh evroligašev pomerila Unicaja in Real. V Malagi so bili boljši igralci kraljevega kluba, ki so slavili z 91:67. Mirza Begić je dobro izkoristil svoje minute in dal osem točk, na strani domačih pa jih je Zoran Dragić vpisal tri. Uroš Slokar ob porazu Gran Canarie proti Bilbau ni igral, Erazem Lorbek pa je ob zmagi Barce v Valladolidu vknjižil 13 točk.

V Ligi NBA sta se znova pomerila Goran Dragić in Beno Udrih. Tudi tokrat so bili boljši Bucksi (94:98), pri katerih pa se Beno ni vpisal med strelce, sicer je zbral pet skokov in šest podaj. Bolj se je izkazal ob porazu Milwaukeeja proti Lakersom (104:88), ko je prispeval 14 točk in sedem podaj. Dragić je Bucksom dal deset, Oklahomi pa 11 točk.

ITALIJA
Goran Jurak
(Angelico Biella)
32 minut, 17 točk (5/7 za dve, 1/4 za tri), 8 skokov
(16. krog DP-ja: Angelico Biella – Banco di Sardegna Sassari 72:100)

poškodovan
(DP: Nižni Novgorod – Spartak Primorje Vladivostok 74:56)
Hasan Rizvić
(Jenisej Krasnojarsk)
24 minut, 13 točk (4/7 za dve), 7 skokov, 1 podaja
(DP: Himki Moskva - Jenisej Krasnojarsk 102:72)

ŠPANIJA
Mirza Begić
(Real Madrid)
13 minut, 8 točk (4/4 za dve), 1 skok, 1 podaja
(18. krog DP-ja: Unicaja Malaga – Real Madrid 67:91)
Zoran Dragić
(Unicaja Malaga)
11 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/1 za tri), 1 podaja
Erazem Lorbek
(Barcelona)
18 minut, 13 točk (5/6 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka
(18. krog DP-ja: Blancos de Rueda - Barcelona 82:88)
Uroš Slokar
(Gran Canaria)
ni igral
(18. krog DP-ja: Gescrap Bilbao– Gran Canaria 81:70)

20 točk
(All Star tekma: Domači – Tujci 118:115)
Miha Zupan
(Türk Telekom)

ZDA/LIGA NBA
Goran Dragić
(Phoenix Suns)
29 minut, 10 točk (5/9 za dve, 0/2 za tri), 1 skoka, 4 podaje
(Phoenix – Milwaukee 94:98)
34 minut, 11 točk (2/4 za dve, 2/6 za tri), 2 skoka, 1 podaja
(Phoenix – Oklahoma City 90:102)
Beno Udrih
(Milwaukee Bucks)
13 minut, 6 točk (3/4 za dve), 2 skoka, 4 podaje
(Portland – Milwaukee 104:110)
20 minut, (0/2 za dve), 5 skokov, 6 podaj
26 minut, 14 točk (5/10 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 7 podaj
(LA Lakers – Milwaukee 104:88)