Milwaukee še ne gre na počitnice, največ zaslug pa ima Jerryd Bayless, ki je za zmago nad Chicagom 92:90 pod košem zadel ob zvoku sirene. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry je dosegel 39 točk, imel pa je še osem skokov in devet podaj. Foto: Reuters

Golden State (Curry: 39 točk ob metu za tri 6/8) je z 98:109 izločil New Orleans, medtem ko je oslabljeni Memphis zmagal s 109:115. V Vzhodni konferenci se je Milwaukee izognil "metli" in s košem Jerryda Baylesa v zadnji sekundi Chicago premagal z 92:90. Brooklyn je bil z 91:83 boljši od Atlante, ki je dobila prvi tekmi v seriji na štiri zmage.

Udrih se je samo ogreval
Beno Udrih, ki je odlično začel končnico, zaradi poškodbe gležnja ni mogel pomagati Memphisu. Vse do zadnjega je upal, da se bo izšlo, vendar po ogrevanju ni tvegal. Da bo nesreča še večja, je v tretji četrtini udarec s komolcem v obraz dobil prvi organizator igre Mike Conley, ki je moral s 14 točkami na klop. Dobro se je znašel Nick Calathes in v 26 minutah dosegel 13 točk, ob tem pa imel še štiri skoke in tri podaje.

Bayless rešil Milwaukee
Golden State je prvič po letu 1975 nasprotnika v končnici odpravil s 4:0 v zmagah. Trojica Stephen Curry, Klay Thompson in Draymond Green je dosegla kar 86 od 109 točk. Po treh četrtinah je bilo 88:67, New Orleansu pa se je uspelo približati na sedem točk. Pri zmagi Brooklyna nad Atlanto je bil odločilen delni izid 18:0 ob koncu tretje četrtine in na začetku zadnje. Z 19 točkami je pomembno vlogo odigral novinec Bojan Bogdanović. Najbolj napeto je bilo v Milwaukeeju, kjer so se domači rešili v zadnji akciji, ko je bila na voljo le še dobra sekunda. Z avta je šla žoga pod koš, kjer je bil uspešen Jerryd Bayless.