Goran Dragić, ki je z 19,7 točke na tekmo prvi strelec Miamija, je ujel odlično strelsko formo. Foto: Reuters
Dion Waiters
Detroit je dobil prvi dve medsebojni tekmi. Novembra so doma Pistonsi slavili s +23, v Miamiju pa je bilo 1. januarja +9. Foto: Reuters
Stephen Curry
Steph Curry in Warriorsi so slavili 40. zmago v sezoni. Foto: Reuters
Isaiah Thomas
Boston je po podaljšku slavil v Milwaukeeju (108:112). Znova je bil zelo razigran Isaiah Thomas, ki je dal 37 točk. Foto: Reuters

Najboljši slovenski košarkar je igral 33 minut. Iz igre je metal 8/14, v statistiko pa vpisal še dva skoka in štiri podaje. Miami ima najdaljšo aktualno zmagovito serijo v ligi, le trenutno prve tri ekipe Zahoda Golden State, San Antonio in Houston so letos sestavile daljši zmagoviti niz. Po polovici sezone je bil izkupiček Vročice 11-30, od tedaj pa ni več izgubila. Zdaj je tudi že v Jugovzhodni diviziji ujela floridske tekmece iz Orlanda.

"Ujeli smo se na vseh ravneh. Igramo kot prava ekipa, eden za drugega, in se zabavamo. Preprosto igramo na pravi način. Smo zdravi in res nam gre," je povedal eden izmed ključnih mož Heatov Dion Waiters, ki z Dragićem tvori udarno branilsko navezo. Miami je slavil kljub temu, da so v raketi gostje, pri katerih Beno Udrih, ki je lani nosil dres Heatov, ni igral, dosegli 62 točk, gostitelji pa le 40.

Toda domači strelci so bili z razdalje bolj razpoloženi od Detroitovih. Izza črte so dosegli 42 točk (14/28), medtem ko so bili Pistonsi uspešni le štirikrat. Miami je odlično odigral v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 26:12. Z dobro obrambo je nasprotnikom v zadnjih 12 minutah omogočil le 30-odstotni met. "Najbolj agresivno, najbolj čvrsto in najbolj predano smo odigrali v zadnjih minutah. To je tisto, kar nas veseli," je povedal domači trener Erik Spoelstra.

Warriorsi s kar +46 odpravili Clipperse
Golden State je s kar 144:98 nadigral Los Angeles Clipperse. Proti prvim zasledovalcem v Pacifiški diviziji je blestel Stephen Curry, ki je igral podobno kot v zadnjih dveh sezonah, ko je prejel naziv za najkoristnejšega igralca v sezoni. Nasul je 43 točk, od tega 25 v tretji četrtini. Izza črte je iz 15 poskusov zadel devetkrat, tudi s sredine ob koncu polčasa.

K osmi zaporedni zmagi nad Clippersi je Kevin Durant pristavil 23 točk. Na drugi strani je bil z 20 najboljši Blake Griffin. Clippersi so klonili četrtič na zadnjih petih tekmah, odkar zaradi poškodbe manjka prvi organizator igre Chris Paul. "Steph je spoznal, da lahko igra tako in se samo prepusti. Ni mu treba skrbeti za Kevina ali za koga drugega. Njegova energija in met nam dajeta dodatne moči," je dejal trener Bojevnikov Steve Kerr.