Goran Dragić ima od vrnitve na parket na zadnjih štirih tekmah povprečje nekaj manj kot 20 točk na tekmo. 11 podaj je njegov rekord v dresu Miamija. Foto: Reuters
Andre Iguodala
Andre Iguodala je zadel 9 izmed 12 metov in bil zelo zaslužen za 31. zmago Golden Stata v Oracle Areni. Foto: EPA

Wade je 15 od svojih 32 točk dosegel v zadnji četrtini, vključno z odločilnim košem 13,6 sekunde pred koncem, s katerim je Vročico povedel v vodstvo. Končni izid je postavil s črte prostih metov. "To je to, kar rad počnem. Vračam se k temu, da imam več žogo pri sebi. Tega ne bom počel vsak večer, a če se ponudi priložnost, jo bom izkoristil," je povedal 33-letni branilec, ki s povprečjem 7,3 točke v zadnji četrtini vodi v celotni Ligi NBA.

Izvrsten je bil tudi Dragić. V 39 minutah je vknjižil 20 točk (met 9/16; 1/2 za tri), 11 podaj in 3 skoke. Izgubil je le eno žogo. Luol Deng je dosegel 24 točk, Hassan Whiteside 12 točk in 10 skokov. Zoran Dragić ni stopil na parket. Pri Portlandu je bil s 34 točkami in 12 skoki najučinkovitejši LeMarcus Aldridge. Miami je v drugem polčasu zaostajal že za 11 točk, a se je vrnil in zdaj zaseda sedmo mesto v Vzhodni konferenci.

Golden State brez Thompsona ugnal Atlanto
V obračunu najboljših moštev Zahoda in Vzhoda je Golden State brez Klaya Thomsona s 114:95 nadigral Atlanto. S tem je tudi prevzel vodstvo v Ligi NBA. Harrison Barnes je dosegel 25 točk, Andre Igoudala 21, Draymond Green 18, Stephen Curry pa 16 in 12 podaj.

Sredine tekme:
MIAMI
- PORTLAND 108:104
Wade 32, Deng 24, G. Dragić 20 (met: 9/16), 3 skoki in 11 podaj v 39 minutah, Z. Dragić ni igral; Aldridge 34 in 12 skokov, Lillard 17, Afflalo 15.

CLEVELAND - BROOKLYN 117:92
Mozgov in Smith po 17, James 16; Williams 20.

PHILADELPHIA - DETROIT 94:83