Goran Dragić je dobro začel tekmo, nato pa je padel v težave z osebnimi  napakami, zaradi katerih je presedel večji del tretje četrtine. Foto: Reuters
Goran Dragić je dobro začel tekmo, nato pa je padel v težave z osebnimi napakami, zaradi katerih je presedel večji del tretje četrtine. Foto: Reuters
Hassan Whiteside je dosegel 21 točk in zbral 17 skokov. Foto: Reuters
Harden nasul Utahu 56 točk

89:66 so v zgodnjem popoldnevu v Los Angelesu pred zadnjimi 12 minutami vodili varovanci Erika Spoelstre in vse je kazalo na gladko zmago gostov. Predal se je tudi trener Clippersov Doc Rivers, ki je na igrišče poslal rezerviste. A tekma še zdaleč ni bila končana. Igralci Miamija so nenadoma začeli izgubljati žoge, Clippersi pa so v dobrih petih minutah naredili delni izid 16:0 in srečanje je bilo spet popolnoma odprto.
"Rezervisti so nas reševali. Bili so spektakularni," je nepričakovane junake vrnitve hvalil Rivers.

Na krilih nenadoma oživelih navijačev so Clippersi povedli in bili na pragu zmage, vendar je 17 sekund pred koncem pri vodstvu 101:100 Austin Rivers zgrešil dva prosta meta. Na drugi strani je bil dvakrat s črte prostih metov uspešen James Johnson. V zadnjem napadu je žogo v svoje roke vzel Blake Griffin, ki pa je pod pritiskom Hassana Whitesida zgrešil met za zmago. Končni izid je s prostima metoma postavil Josh Richardson.

Whiteside je bil z 21 točkami in 17 skoki prvi mož Miamija, ki ga v noči na torek čaka gostovanje pri branilcu naslova Golden Statu. S klopi sta bila razpoložena Tyler Johnson z 19 in Wayne Ellington s 17 točkami. Goran Dragić je z 12 točkami (10 v prvem polčasu) dosegel najslabši izkupiček v sezoni. Zaradi osebnih napak je presedel skoraj celotno tretjo četrtino in se na parket vrnil na začetku zadnje, a je tudi on padel v mlin Clippersov. Iz igre je metal 3/9. Imel je šest podaj in 4 skoke.

Pri Clippersih je bil s 23 točkami najučinkovitejši Griffin, 22 točk je dosegel rezervist Lou Williams. DeAndre Jordan je 10 točkam dodal 19 skokov.

Miami je tekmo začel izjemno poletno in že prvo četrtino dobil za 14 točk. Razlika v energiji med moštvoma je nakazovala, da se bo Vročica sprehodila do zmage, še posebej, ko je v tretji četrtini povedla za 25 točk. Toda Liga NBA je znova pokazala vso svojo nepredvidljivost.
56 točk Hardna v 35 minutah
V zmagi Houstona nad Utahom s 137:110 je James Harden s 56 točkami postavil rekord kariere. Dosegel jih je v 35 minutah in le za točko zaostal za klubskim rekordom Calvina Murphyja iz leta 1978. Iz igre je metal 19/25.

Karierni dosežek Porzingisa
Rekord kariere je postavil tudi Kristaps Porzingis, ki je v zmagi New Yorka Indiani nasul 40 točk. Knicksi so na poti do uspeha s 108:101 nadoknadili 19 točk zaostanka.

LA CLIPPERS - MIAMI 101:104
Griffin 23, Williams 22, Jordan 10 in 19 skokov; Whiteside 21 in 17 skokov, Johnson 19, Ellington 17, Dragić 12 (met: 3/9), 4 skoki in 6 podaj.

HOUSTON - UTAH 137:110
Harden 56 in 13 podaj, Gordon 20; Mitchell 17, Gobert 13.
NEW YORK - INDIANA 108:101
Porzingis 40 in 8 skokov, Hardaway 16; Young 18, Oladipo 17.
CLEVELAND - ATLANTA 115:117