Goran Dragić v Charlottu ni imel najučinkovitejšega večera, a je kljub vsemu s soigralci slavil zmago. Foto: AP

Všeč mi je, da so morali moji fantje skozi ves ta stres in anksioznost, in da so morali v ključnih trenutkih izenačene tekme zadeti.

Erik Spoelstra, trener Miamija
Russell Westbrook je blestel pri Philadelphii. 29-letni Kalifornijec je dosegel trojni dvojček, 27 točkam je dodal še 18 skokov in 15 podaj. Oklahoma City je šele po tretjem podaljšku strla odpor gostiteljev. Foto: AP
Boston v zadnjem obdobju igra po sistemu toplo-hladno. Na zadnjih šestih tekmah je tri tekme dobil (Dallas, Detroit in Denver) dobil, tri pa izgubil (San Antonio, Chicago in Utah). Proti Utahu je bil najboljši strelec Kyrie Irving (na fotografiji), zbral je 33 točk. Foto: Reuters
Houston je na svojem parketu premagal San Antonio Spurse in še naprej ostaja najboljša ekipa v Ligi NBA. James Harden (z žogo) je bil skupaj s Chrisom Paulom najboljši strelec tekme (oba sta dosegla po 28 točk). Foto: Reuters
Washington je doma premagal Los Angeles Clipperse. Največ točk za gostitelje je dosegel Mike Scott (22). Foto: Reuters
Brooklyn je utrpel hud poraz v Torontu (120:87). Nick Stauskas je bil najbolj razpoložen posameznik Brooklyna (22 točk, drugi najboljši strelec ekipe Isaiah Whitehead jih je zbral le 13). Foto: Reuters

Slovenski organizator igre je na parketu odigral 26 minut, iz igre je metal 2/10 (0/3 za tri točke), soigralcem je podelil 7 podaj, dobil je tri skoke, enkrat je ukradel žogo, štirikrat jo je izgubil, v statistiko je vpisal še dve blokadi.

Miami je tekmo odigral brez ključnih igralcev Hassana Whitesida in Justisa Winslowa, ki z ekipo nista odpotovala v Severno Karolino zaradi poškodb kolen. Močno okrnjena zasedba s Floride se je ob odsotnosti omenjenih košarkarjev zanesla na Tylerja Johnsona in Wayna Ellingtona, ki sta v ključnih trenutkih z mirno roko rešetala mrežico nasprotnika, oba sta dosegla po 16 točk.

Charlotte pridno topil prednost Miamija
Pri gostiteljih je bil najučinkovitejši Kemba Walker. Nekdanji član UConna si je v prvem polčasu obnovil poškodbo zapestja, a je vseeno zbral dovolj moči, nastopil v nadaljevanju in znatno pomagal stopiti zaostanek za nasprotnikom, ki je zrasel že na -17. Dobre tri minute pred koncem je zadel trojko za 100:93, Miami je padel v stresko krizo, Walker je z Dwightom Howardom prednost Miamija stopil na vsega koš razlike (100:98).

Spoelstra izenačil Rileyja
Toda varovanci Erika Spoelstre so se še ob pravem času pobrali, dobro minuto pred koncem je s polrazdalje zadel Dion Waiters, končni izid pa je po osebni napaki Walkerja s prostima metoma postavil Dragić. "Takoj, ko je Walker zadel tisto trojko, sem se obrnil proti klopi in rekel 'oh, ne'," je po tekmi priznal Spoelstra in dodal: "Všeč mi je, da so morali moji fantje skozi ves ta stres in anksioznost, in da so morali v ključnih trenutkih izenačene tekme zadeti." Spoelstra je izenačil legendarnega Pata Rileyja po številu zmag na klopi Miamija. Oba sta v svojih karierah na klopi ekipe s Floride dosegla 454 zmag. Spoelstra je ob tem izgubil 296 obračunov, Riley 395.

Liga NBA, tekme 15. decembra:
CHARLOTTE - MIAMI 98:104
Walker 25; Ellington in Johnson po 16 ... Dragić 8 (met iz igre 2/10) in 7 podaj v 26 minutah.

INDIANA - DETROIT 98:104
Oladipo 26, Turner 24; Drummond 23 (13 skokov), Bullock 15.

ORLANDO - PORTLAND 88:95
Vučević 26 (14 skokov); Lillard 21, McCollum 20.

PHILADELPHIA - OKLAHOMA CITY * 117:119