Dwyane Wade je na listi najboljših strelcev vseh časov na 46. mestu prehitel Boba Lanierja. V sezono je vstopil na 54. mestu. Foto: Reuters
Goran Dragić je v prvi četrtini dosegel kar 11 točk. Foto: Reuters
Arron Afflalo
Arron Afflalo je bil prvi strelec Knicksov ob tretji zmagi zapored. Foto: Reuters
Stephen Curry
Golden State se je oddolžil Milwaukeeju za edini letošnji poraz. Stephu Curryju je le ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka. Foto: Reuters

domači American Airlines Areni priznati premoč Torontu (94:108), potem ko so še na začetku tretje četrtine vodili za 11.

V dobri drugi četrtini so Heati prevzeli pobudo in si priigrali prednost. Goran Dragić je s košem odprl drugi polčas, nato pa devet minut in pol pred koncem tretje četrtine položil za 64:53. To je bila 17. točka prvega organizatorja igre Miamija. Do konca tekme je dosegel le še eno. Sledila je gostujoča serija 17:2 in šest minut pozneje so košarkarji edine kanadske ekipe v Ligi NBA že vodili za štiri. Šest minut pred koncem, ko je koš dosegel Dwyane Wade, so gostitelji zaostajali le še za eno, a so Raptorsi odgovorili in tri minute pozneje povedli za osem ter tekmo v končnici mirno pripeljali do konca.

Toronto je prekinil serijo treh zaporednih zmag Miamija, ki štirikrat v nizu ni zmagal že od končnice leta 2014. Raptorsi so Heate premagali prvič, kar se je leta 2010 na Florido iz Kanade preselil tedaj prvi zvezdnik Toronta Chris Bosh, ki je dal 11 točk. Po 12 tekmah je vendarle moral priznati premoč svojemu nekdanjemu moštvu. "Neverjetno, koliko časa smo potrebovali. Vsa ta leta, ko smo igrali z njim, in zdaj, ko igramo proti njemu … Končno smo ga premagali," je dejal DeMar DeRozan, ki je bil s 30 točkami prvi strelec tekme.

"Ne skrbi me, kadar damo vse od sebe ali izgubimo tesno tekmo. Tudi ko smo jih izgubili nekaj zapored. Skrbi me, ko zmagamo nekajkrat zapored. Tedaj te mora nasprotnik premagati, ko igraš dobro, ko si praktično najboljši, saj si v seriji. Tokrat nismo bili niti blizu taki igri," je povedal Bosh. Dragić (8/11 za dve, 0/2 za tri) je bil z 18 točkami tretji strelec Miamija. Wade jih je dosegel 21, 20 pa Gerald Green. Beno Udrih je znova dobil zajetno minutažo in spet sta nekaj časa slovenska košarkarja igrala tudi skupaj. Izkušeni organizator igre je prispeval pet točk (1/3 za dve, 1/1 za tri). Toronto je Miami prehitel na četrtem mestu Vzhodne konference.

V Chicagu kar štirje podaljški
New York je s 97:107 premagal Philadelphio in slavil tretjič zapored. Sixersi so vknjižili že 27. poraz in ostajajo pri eni sami zmagi. To je bil njihov deveti zaporedni poraz. V središču pozornosti je bil dvoboj tretjega in četrtega izbora letošnjega drafta, Jahlila Okaforja in Kristapsa Porzingisa. Obetavni center je bil z 20 točkami prvi strelec Philadelphie, nadarjeni Latvijec pa je vpisal osem točk. Prvi strelec tekme je bil z 22 točkami Arron Afflalo. Saša Vujačić je igral dobrih sedem minut in zgrešil vse tri mete, od tega dve trojki.

"Ne najdem pravih besed, da bi opisal to tekmo," je po neverjetnem obračunu s Chicagom dejal center Detroita Andre Drummond. Namreč v United Centru so bili odigrani kar štirje podaljški, Pistonsi pa so na koncu slavili s 147:144. Drummond se je izkazal s 33 točkami in 21 skoki, Reggie Jackson pa je h gostujoči zmagi dodal 31 točk in 13 podaj. V odločilnem četrtem podaljšku je Detroit na začetku naredil serijo 7:0, a je Jimmy Butler z natančnim metom izza črte priključil na 145:144, ko je bilo do konca še manj kot pet sekund. Jakcson je zadel oba prosta meta, Butler pa zgrešil trojko za še peti dodatek. Butler je sicer prispeval kar 43 točk. Skupaj z Derrickom Rosom (34) in Pauom Gasolom (30) so jih dali kar 107.

Tekme 18. decembra:
INDIANA - BROOKLYN 104:97
George 23 in 10 skokov, Stuckey in Miles po 15; Jack 26, Lopez 18.

ORLANDO - PORTLAND 102:94
Harris (12 skokov) in Vučević (11 skokov) po 25; McCollum 27.

PHILADELHPIA - NEW YORK 97:107
Okafor 20; Afflalo 22, Williams 17 ... Vujačić (0/3 iz igre), 1 skok, 7 minut.

BOSTON - ATLANTA 101:109
Thomas 29, Crowder 24; Schröder 22, Horford 21 in 10 skokov, Millsap 20.

MIAMI - TORONTO 94:108
Wade 21, Green 20, Dragić 18 (8/13 iz igre), 2 skoka, 5 podaj, 33 minut ... Udrih 5 (2/4 iz igre), 3 skoki, 2 podaji, 22 minut; DeRozan 30, Lowry 21, Scola 20, Ross 17.

CHICAGO - DETROIT 144:147 - po štirih podaljških
Butler 43, Rose 34, Gasol 30 in 15 skokov; Drummond 33 in 21 skokov, Jackson 31 in 13 podaj, Morris 20.

MINNESOTA - SACRAMENTO 99:95
Wiggins 32 in 10 skokov, Muhammad 16; Cousins 24 in 11 skokov.

SAN ANTONIO - LA CLIPPERS 115:107
Aldridge 26 in 13 skokov, Parker 21; Paul 27 in 10 podaj, Griffin 25.

DALLAS - MEMPHIS 97:88