Milwaukee je odčital lekcijo Golden Statu in pokazal preostalim izzivalcem, kako se je treba lotiti prvakov, ki so tudi letos nesporni prvi favoriti Lige NBA. Foto: Reuters
Milwaukee Bucks
Bucks so na najboljši način pokazali in dokazali, da bo na njih letos treba močno računati. Foto: Reuters

Bledsoe je prispeval 26 točk, 6 podaj in 4 skoke, Giannis pa 24 točk 9 skokov in 4 podaje, pri čemer "grški čudak" v zadnjih 12 minutah ob visoki prednosti sploh ni igral! Odločilna je bila 3. četrtina, v kateri so Bucksi s kar 41:28 nadigrali Warriorse. Prvaki so predtem nanizali 8 zmag, zadnji poraz v domači Oracle Areni pa so v rednem delu sezone doživeli lani ravno proti Jelenom. Dodatni udarec je bila še poškodba prvega zvezdnika Stepha Curryja, ki je zaradi bolečin v dimljah na levi nogi odšepal v slačilnico ravno med uničujočo 3. četrtino in se ni več vrnil v igro. Warriors so sporočili, da Curryja v petek navsezgodaj čaka pregled z magnetno resonanco.

Ne s trojkami, temveč z napadi na obroč
Na drugi strani je Milwaukee prikazal najboljšo igro sezone, v kateri je zdaj pri izkupičku 9-2, s čimer je trdno na 2. mestu Vzhoda za Torontom. Čeprav Bucksi po zgledu Warriorsov svojo igro utemeljujejo na obstreljevanju z meti za tri točke, so se najbolj dominantnega moštva zadnjih let lotili drugače – prek rakete in prevlade pod košem, vsakič so raje napadli obroč kot metali za tri točke.

Predaja prvakov pred zadnjo četrtino
Bojevniki so sicer igrali brez svojega obrambnega specialista Draymonda Greena, ki ima izpahnjen prst, brez njega pa niso imeli odgovora, kako zapirati prostor in preprečevati uničujoče prodore. V 2. četrtini je razplet tekme nakazal Pat Connaughton s 13 točkami od skupno 15 na tekmi, nato se je razigral rezervist Malcolm Brogdon (20 točk v 24 minutah). Po 3/4 je bilo tekme večera v Ligi NBA dejansko konec: tako kot Antetokounmpo je zadnjo četrtino presedel tudi domači superzvezdnik Kevin Durant (17 točk).

George junak Groma proti Raketam
Na drugi odmevni četrtkovi tekmi v NBA-ju je Oklahoma City z 90:80 premagala Houston. Kljub poškodbi je Russell Westbrook s klopi glasno navijal za soigralce in pomagal Thunderju do sedme zaporedne zmage. Paul George je bil z 20 točkami prvi strelec Groma, k čemur je dodal še enajst skokov, šest podaj in šest ukradenih žog.

"Dobro sem igral. Ni bilo še najbolje, ampak v redu. Vedno imaš priložnost, da igraš še bolje, zadeneš še več metov," je bil George prepričan, da lahko še veliko bolje odigra. Čeprav ni bil preveč navdušen nad svojo predstavo, pa je bil toliko bolj zadovoljen z zmago svoje ekipe, ki je sezono odprla s štirimi zaporednimi porazi, zdaj pa nanizala sedem zmag. "Vesel sem bil, da smo zmagali. Igrali smo na vso moč in se trudili na parketu tudi na treningih. To nas je poneslo prek začetne ovire."

Novozelandec Steven Adams je dodal 19 točk in deset skokov, Terrance Ferguson in Nemec Dennis Schröder pa sta jih vsak k zmagi dodala po 14. Prvi strelec gostov je bil James Harden z 19 točkami, a je zadel le sedem od 19 metov iz igre.