Owen Klassen je bil najbolj razpoložen igralec Budućnosti v Novem mestu. Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si
Mornar - Union Olimpija
Košarkarji Uniona Olimpije v Baru v Črni gori niso imeli možnosti proti Mornarju. Foto: Mornar/MEDIA Pro

Novomeščani, ki so igrali brez Matica Rebca, so sredi druge četrtine vodili za 10 točk (36:26), vodstvo so nato zapravili, zadnjič so vodili ob koncu tretje četrtine, ko je Ron Curry zadel za dve točki in svojo ekipo povedel v vodstvo s 55:54.

Nato je sledil delni izid gostujoče ekipe (1:10), po katerem vrnitve za gostitelje ni bilo več. Uspelo se jim je sicer približati na štiri točke razlike (67:71), a za kaj več jim je zmanjkalo moči. To je bil za Krko deveti zaporedni poraz v jadranski ligi.

Najučinkovitejši košarkar Krke je bil Curry z 18 točkami, točko manj je zbral Marko Luković. Pri Budućnosti je bil s 17 točkami najbolj razpoložen Owen Klassen.

Ljubljančani v Baru brez možnosti
Visok poraz so doživeli košarkarji Uniona Olimpije, ki v Baru pri Mornarju niso imeli niti najmanjših možnosti za uspeh. Že med polčasom je bilo 49:32 za gostitelje, v nadaljevanju so prednost še povečali. Ljubljančani niso vodili niti enkrat na tekmi, stik so z nasprotnikom držali le v uvodni četrtini, ko so dvakrat zaostajali za -3. Na koncu so morali priznati poraz s 93:70.
Najučinkovitejši igralci na tekmi so bili Vukota Pavić (20 točk), Octavius Ellis in Marko Mugoša (oba po 19). Pri Unionu Olimpiji je bil najbolj razpoložen Mirko Mulalić, ki je zbral 18 točk.

Okorn: Od prve do zadnje minute nismo pokazali ničesar
"Čestitke Mornarju za zasluženo zmago. Dolg komentar ni potreben, saj od prve do zadnje minute nismo pokazali ničesar. Odpovedali smo. Pripravljeni smo bili dobro, zavedali smo se pomembnosti tekme. Vedeli smo od kje pretijo njihove nevarnosti, a jih nismo nikakor uspeli zaustaviti," je pojasnil trener Gašper Okorn.