Damian Lillard je imel vsega 0,9 sekunde časa, a je vseeno zadel trojko in popeljal Trail Blazerse kot prve na Zahodu v 2. krog. Foto: Reuters
Monta Ellis, Dirk Nowitzki, DeJuan Blair (Dallas Mavericks)
Trojica Ellis, Nowitzki in Blair je poskrbela, da bomo v teksaškem obračunu med Telički in Ostrogami videli sedmo tekmo. Foto: Reuters
Deron Williams (Brooklyn Nets)
Deron Williams si je v tretji četrtini očitno zvil gleženj, a ga to ni ustavilo, da ne bi poskrbel za zmago Brooklyna in izenačenje serije proti Torontu na 3:3. Foto: Reuters

Houston je v Portlandu moral zmagati, in v živčni končnici je bilo videti, da se je Raketam sreča nasmehnila na široko. Ob izenačenem izidu 96:96 je James Harden v zadnjih sekundah zgrešil met, a se je žoga srečno odbila do Chandlerja Parsonsa, ki je zadel za dve točki prednosti Rocketsov. Trail Blazersom je ostalo vsega 0,9 sekunde časa: odgovornost je prevzel Damian Lilard, ki mu je podal Nicolas Batum, in res je Lilard ob zvoku sirene zadel trojko za zmago z 99:98 in zmago Portlanda v seriji 4:2.

Že v 1. krogu izenačen rekord Lige NBA
Medtem ko so odločilne sedme tekme prava stalnica v hokejski Ligi NHL, so odločitve na zadnji mogoči tekmi serije redkost v Ligi NBA. Dozdajšnji rekord ima končnica izpred desetletja, ko je leta 1994 v celotnem "playoffu" pet serij odločila sedma tekma. Zdaj je rekord izenačen že v 1. krogu!

Pogrešana oseba v Brooklynu ustavila Raptorse
V New Yorku je bilo že po 1. četrtini bolj ali manj jasno, da serije med Brooklynom in Torontom še ne bo konec. Netsi so povedli za 15 točk in prednost zadržali vse do konca, ko so s suvereno zmago 97:83 izenačili na 3:3. Prvo ime tekme je bil Deron Williams, na katerega letijo kritike navijačev Mrežic - pred Barclay Centrom so bili vidni napisi: "Pogrešana oseba - D. Williams." A 29-letni igralec je kljub bolečinam v gležnju po nerodnem padcu vztrajal in na koncu večera zbral 23 točk, 5 skokov in 4 podaje, tekmo pa je končal s trojko. "Pokazal je trdnost in voditeljski zgled za nas," je Williamsa po najboljši predstavi v končnici pohvalil trener Netsov Jason Kidd.

Ellis poskrbel za sedmo tekmo v Teksasu
V Teksasu je bilo veliko tesneje, saj se je Dallas izpadu proti sosednjemu San Antoniu izognil z zmago za vsega dve točki (113:111). V zadnji četrtini so Spursi vodili, a se Mavericksi niso sprijaznili s koncem sezone pred domačimi navijači. Monta Ellis je bil nezaustavljiv in je v tem delu igre prispeval 12 od skupno 29 točk, pri čemer je v zadnjih sekundah ohranil mirno roko in zadel zadnja dva prosta meta, Ostrogam pa je na koncu zmanjkalo časa, da bi s tretjo trojko v zadnji minuti dosegle napredovanje.