Sašo Filipovski uspešno vodi tuški Banvit. Foto: Borut Živulović/BoBo

ilipovski.

Banvit je doma proti Ludwigsburgu izgubil s 87:92, na povratni tekmi v Nemčiji pa je zmagal z 59:53. V napeti končnici je 31 sekund pred koncem trojko za 57:53 zadel Furkan Korkmaz, Nemci so nato napad zapravili, v zadnji sekundi pa je za zaključni turnir zadel organizator igre Jordan Theodore, ki je bil s 13 točkami, 7 skoki in 5 podajami tudi najboljši igralec tekme. Vidmar je v 16 minutah prispeval 7 točk in 4 skoke, Murić pa v 21 minutah 2 točki in 2 skoka.

Na zaključni turnir se je uvrstila še ena ekipa, ki je v predtekmovanju igrala v skupini s Heliosom. To je Monaco, ki je bil na dveh tekmah boljši od italijanskega Sassarija. Španski Tenerife je bil boljši od Asvela iz Francije, Venezia pa je preskočila turško Pinar Karsiyako.

Zaključni turnir bo od 28. do 30. aprila. Polfinalna para bodo izžrebali, zaključni turnir pa bo gostil eden izmed udeležencev.