Boštjan Nachbar je dosegel tri trojke. Foto: EPA
Rudy Fernandez
Rudy Fernandez je Olympiacosu natresel 20 točk. Foto: EPA

Nachbar je ob metu iz igre 5/8 dosegel 19 točk v 14 minutah. Drugi slovenski košarkar Erazem Lorbek je bil manj razpoložen - šest točk v 24 minutah.

Sijajnega Arroya ustavila poškodba
Galatasaray je odlično začel tekmo, dobil prvo četrtino z 21:14, polčas pa s 35:33. Najzaslužnejši za vodstvo gostov je bil Carlos Arroyo, ki je dosegel 14 točk, a si je tik pred odmorom poškodoval gleženj, tako da v nadaljevanju ni več stopil na parket.

Po nizu 11:0 konec upov za Galatasaray
Barcelona je v drugem polčasu prevzela pobudo in iz minute v minuto večala prednost. Vseh dvomov o zmagovalcu je bilo konec na začetku zadnje četrtine, ko so Katalonci z delnim izidom 11:0 (osem točk Brada Olesona) ušli na 70:49.

Real nadigral branilce naslova
Na drugi torkovi četrtfinalni tekmi je v ponovitvi lanskega finala madridski Real z 88:71 premagal branilca naslova Olympiacos. Olympiacos je po zaostanku za 15 (27:12) ob koncu prve četrtine v drugem delu ujel domače. Vassilis Spanoulis je s trojko v 19. minuti izenačil na 40:40. Kljub temu je na odmor s prednostjo sedmih točk odšel Real (48:41). Pri 50:46 je zablestel prvi strelec tekme Rudy Fernandez (20), ki je dosegel osem točk za 58:46 v 25. minuti. Olympiacosu se do konca ni uspelo več približati na manj kot deset točk zaostanka. Drugi tekmi bosta v četrtek.

KOŠARKA

EVROLIGA (M)

ČETRTFINALE, prve tekme

BARCELONA - GALATASARAY 1:0
88:61 (14:21, 19:14, 26:14, 29:12)
Nachbar 19 (iz igre 5/8) v 14 minutah, Navarro 12, Oleson in Pullen 11, Lorbek 6 (3/8) v 24 minutah; Arroyo 14, Aldemir in Arslan 9.

REAL MADRID - OLYMPIACOS 1:0
88:71 (27:12, 21:29, 22:15, 18:15)
Fernandez 20, Mirotić 15, Llull in Rodriguez 12; Spanoulis 18, Printezis 10.