Dwyane Wade in LeBron James sta po tretji tekmi in zaostanku z 1:2 v zmagah vzela stvari v svoje roke. Miami je dobil naslednja tri srečanja. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je pohvalil tudi trenerja Erika Spoelstro: "Po tretji tekmi je 'Spo' napravil nekaj prilagoditev v naši igri, kar nam je omogočilo spektakularno igro." Foto: EPA
Wade popeljal Miami v finale

Heati so tako Pacerse izločili s skupnim izidom 4:2. Junak šeste tekme je bil Dwyane Wade, ki je dosegel 41 točk (met iz igre 17/25) in dodal še 10 skokov. "Bil je spektakularen od začetka do konca," je soigralca pohvalil MVP rednega dela sezone LeBron James, ki je v statistiko vpisal 28 točk.

Odločila tretja četrtina
Indiana je prvo četrtino dobila z 28:21, ob polčasu še vodila s 53:51, nato pa so gostje v tretjem delu (28:16) tehtnico prevesili na svojo stran. Wade je sicer 26 od svojih 41 točk dosegel v prvem polčasu, s čimer je izenačil klubski rekord v končnici.

"Počutil sem se dobro, počutil sem se močnega. Soigralci so me iskali s podajami, jaz sem zadeval," je bil zadovoljen Wade, ki ga slaba predstava na tretji tekmi, ko je dosegel le pet točk, ni vrgla iz tira: "Včasih ti pač ne gre, žoga enostavno noče v koš. Se zgodi."

Tudi Vogel pohvalil "sanjski" dvojec
"Nocoj sta bila Wade in James sijajna. Če bosta igrala tako še naprej, ju bo težko kdor koli
ustavil," je Miamijev dvojec pohvalil tudi trener domačih Frank Vogel, ki ni mogel biti zadovoljen z 22 izgubljenimi žogami (Miami 10) svojih varovancev. Pri Indiani je bil s 24 točkami najučinkovitejši David West.

Miamiju se odsotnost kaznovanega Udonisa Haslema in poškodovanega Chrisa Bosha ni poznala. Poleg odličnega dvojca Wade-James sta svoje dodala še Mario Chalmers (15) in Mike Miller (12). "Vročica" bo nasprotnika v konferenčnem finalu dobila v soboto, ko se bosta v sedmi tekmi polfinala pomerila Boston in Philadelphia.