Dwyane Wade je za izenačenje serije Miamija dosegel 15 točk. Foto: EPA
Taj Gibson
Košarkarjem Chicaga so ob visokem porazu tudi nekoliko popustili živci. Predčasno je tekmo tako končal Taj Gibson. Foto: EPA
Klay Thompson
Klay Thompson je v San Antoniu odigral tekmo kariere. Foto: Reuters
Stephen Curry, Tim Duncan
Dvoboj sicer najbolj nevarnega košarkarja Golden Stata Stephena Curry in veterana San Antonia Tima Duncana. Foto: EPA

Zmaga s kar 37 točkami razlike je tudi najvišja v končnici do zdaj za Miami. Serija se seli v Chicago. Šest domačih košarkarjev je doseglo dvomestno število točk. 21 jih je s klopi prispeval veteran Ray Allen, ki je zadel vseh deset prostih metov. LeBron James je vseh 19 točk dal že v prvem polčasu. Temu je pristavil še devet podaj.

Prvi del so gostitelji dobili za 14, v tretji četrtini pa so povsem zagospodarili na igrišču in jo dobili za 15. Odločilna je bila serija 13:3 ob zaključku polčasa in vodstvu Miamija z 42:38. V drugem polčasu je prednost celo narasla na 46. Razočarala sta Nate Robinson in Jimmy Butler, ki sta bila z 48 točkami najbolj zaslužna za prvo zmago v seriji. Tokrat sta košarkarja Bullsov skupaj prispevala le 19 točk.

"Uspelo nam je rešiti to tekmo, toda Bullsi imajo, po kar so prišli v Miami. Imajo eno zmago. Ni važno, kakšen je bil tokrat izidi. Treba je iti naprej in se dobro pripraviti na petkovo tekmo v "levjem brlogu ", " je po tekmi ostal miren trener aktualnih prvakov Erik Spoelstra.

Thompson nerešljiva uganka za Spurse
Po razburljivi prvi tekmi, ko so bili povsem blizu 'brejku', so Warriorsi vendarle dobili tekmo v San Antoniu (91:100). Izjemno razigran je bil Klay Thompson, ki je s 34 točkami dosegel rekord kariere. Iz devetih poskusov zadel kar osem trojk, s čimer je le za eno zaostal za absolutnim rekordom končnice. Uspel mu je tudi prvi dvojni dvojček v končnici, saj je ujel 14 odbitih žog. Golden State je tekmo odigral le z osmimi košarkarji.

"Mislim, da je prijazno od Thompsona in Curryja, da se vsaj menjavata in nista oba tako 'vroča' na vsaki tekmi. Mogoče nobeden od njiju ne bo na tretjem srečanju. Upam, da bo tako," je o razpoloženem dvojcu Warriorsov spregovoril trener Spursov Gregg Popovich.

Pri San Antoniu je bil s 23 točkami najboljši Tim Duncan, 20 jih je dodal Tony Parker, Kawhiju Leonardu pa je z 11 točkami in 12 skoki uspel dvojni dvojček. Stephen Curry je pri gostih vpisal 22 točk.

Liga NBA, konferenčni polfinale, vzhod
MIAMI (1)
- CHICAGO (5) - 1:1
115:78 (25:20, 30:21, 30:15, 30:22)
Allen 21, James 19, Cole 18, Wade 15, Bosh 13, Chalmers 11, Andersen 7, Lewis 4, Battier 3, Haslem in Miller po 2; Belinelli 13, Noah 12, Robinson 11, Butler in Radmanović po 9, Boozer in Gibson po 8, Mohammed 6, Thomas 2.

INDIANA (3) - NEW YORK (2) - 1:1

ZAHOD:
SAN ANTONIO (9) - GOLDEN STATE (6) -1:1
91:100 (23:28, 20:34, 29:21, 19:17)
Duncan 23, Parker 20, Ginobili 12, Leonard 11 in 12 skokov, Green 10, Neal 6, Splitter 5, Bonner in Joseph po 2; Thompson 34 in 14 skokov, Curry 22, Barnes 13, Landry 10, Jack 8, Bogut 6 in 11 skokov, Green 5, Ezeli 2.

MEMPHIS (5) - OKLAHOMA (1) - 1:1

V odebeljenem tisku je izid v zmaga. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.