Luka Dončić je na obeh domačih tekmah navdušil navijače. Foto: Reuters
Dončić je 13 izmed 19 točk dosegel v prvem polčasu. Foto: Reuters
Dirk Nowitzki se je v obleki veselil druge zmage Dallasa. Foto: Reuters
DeMar DeRozan je prišel v menjavi igralcev iz Toronta. V Staples Centru sta z Aldridgeem tvorila udarno navezo. Foto: Reuters
LeBron James še čaka na prvo zmago v dresu Lakersov. Foto: Reuters

Tudi brez poškodovanih Harrisona Barnesa, Devina Harrisa in veterana Dirka Nowitzkega so Mavericksi zmagali drugič zapored in imajo pozitivno razmerje zmag in porazov prvič po koncu sezone 2015/16.
19-letni Dončić je 13 izmed 19 točk dosegel v prvem polčasu. Nobeni ekipi si ni uspelo priigrati prednosti, večje od petih točk, v prvih treh četrtinah. Odločil je delni izid 14:2 ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine, ko je Dallas povedel s 96:86.
Nov dvojni dvojček Jordana
Center DeAndre Jordan je postal prvi košarkar Dallasa v zadnjih 24 letih (Popeye Jones leta 1994), ki je začel sezono z dvojnim dvojčkom na uvodnih treh tekmah. Tokrat je prispeval 18 točk in 16 skokov. Najboljši strelec Mavsov je bil Wesley Matthews z 20 točkami.

LaVine razred zase pri Bullsih
Chicago je imel premalo razpoloženih igralcev v drugem polčasu. Izstopal je Zach LaVine, ki je še tretjič presegel 30 točk. Petkrat je bil natančen izza črte, a tudi 34 točk ni bilo dovolj za prvo zmago Bikov. Le legendarni Michael Jordan leta 1986 in Bob Love leta 1971 sta pred njim trikrat presegla 30 točk.
Zelo izenačen prvi polčas
Dončić je v 4. minuti izenačil na 9:9, v naslednji akciji pa je Matthews ukradel žogo Bobbyju Portisu in podal do Dončića, ki je stekel v protinapad, se ustavil in zadel trojko. Dallas je imel po prvi četrtini tri točke naskoka (31:28). V drugem delu igre se je razigral LaVine, ki je bil do odmora nezgrešljiv. Dončić je bil še dvakrat natančen izza črte in do odmora je zbral že 13 točk. Bullsi so imeli ob polčasu dve točki naskoka (59:61).
Dončić z ukradeno žogo in polaganjem potrdil zmago
Ob koncu tretje četrtine je Dallas prevzel pobudo. Dwight Powell je po polaganju dodal še prosti met, J. J. Barea pa je zadel izjemno trojko z devetih metrov sekundo pred piskom sirene za 88:84. Na začetku zadnje četrtine se je razigral Maxi Kleber, ki je nanizal sedem točk, in Mavericksi so povedli s 96:86. Bullsi se niso predali, znižali so na 111:106 in imeli priložnost za napeto končnico, saj so prišli do žoge 25 sekund pred koncem. Dončić je ukradel žogo Wendellu Carterju in jo položil skozi obroč za 113:106.

Lakersi po trilerju ostajajo brez zmage
LA Lakersi so v poslastici večera izgubili proti San Antoniu s 142:143 po podaljšku. LeBron James in soigralci so prikazali najboljšo predstavo sezone, vendar še vedno čakajo na prvo zmago.
James izsilil podaljšek, a zgrešil met za zmago
Spursi so vodili večino tekme v Staples Centru. LaMarcus Aldridge je bil neustavljiv pod obročema in minuto pred koncem je povišal prednost gostov na osem točk (120:128). JaVale McGee je nato z zabijanjem znižal. James je v protinapadu na desni strani našel sijajnega Kyla Kuzmo, ki je zadel trojko za 125:128. Bryn Forbes je 12 sekund pred koncem zgrešil trojko in James je prevzel odgovornost. Odločil se je za met z osmih metrov in izsilil je podaljšek, saj DeMar DeRozan v zadnjem napadu iz težkega položaja ni zadel.
Nekateri gledalci so pri -8 že zapustili dvorano, a so se vrnili za podaljšek. Vzdušje je bilo izjemno, saj so Lakersi v podaljšku povedli s 142:136 po košu in prostemu metu Jamesa. Do konca je ostalo le še 55 sekund. Forbes je najprej polagal, nato pa je Rudy Gay zadel izza črte 15 sekund pred koncem podaljška za 142:141. James je zgrešil oba prosta meta in Patty Mills je to znal kaznovati. Sedem sekund pred koncem je unovčil podajo Aldridgea, ušel je Lonzu Ballu in zadel s šestih metrov z leve strani. V zadnjem napadu podaljška je James zgrešil met za zmago z leve strani.
Posledice pretepa v soboto proti Houstonu so precej oslabile Lakerse. Brandon Ingram in Rajon Rondo (zapletel se je s Chrisom Paulom) bosta morala počivati štiri oziroma tri tekme. Kuzma je imel sanjski večer (37 točk), James pa se je približal trojnemu dvojčku (32 točk, 14 podaj in 8 skokov). Aldridge je kraljeval pod obročema (37 točk), DeMar DeRozan pa je zares velika okrepitev Spursov (32 točk in 14 podaj).

Ponedeljkove tekme:
DALLAS - CHICAGO 115:109
Matthews 20 (6/15 iz igre, 4/11 za tri), Dončić 19 (7/14 iz igre, 3/8 za tri), 6 podaj in 3 skoki v 36 minutah, Jordan 18 (8/11 iz igre) in 16 skokov, Finney Smith, Kleber in Powell po 12, Barea 9, Smith Jr. 7, Brunson 6; LaVine 34 (11/15 iz igre, 5/7 za tri), Parker 20, Holiday 16, Portis 12, Dunn 9, Payne 6, Carter Jr. 4, Blakeney in Hutchison po 3, Lopez 2.

BOSTON - ORLANDO 90:93
Irving 22, Horford 15, Hayward 11; Vučević 24 in 12 skokov, Isaac 18 in 12 skokov, Fournier 14, Gordon 13.

TORONTO - CHARLOTTE 127:106
Leonard 22, Valančiunas 17 in 10 skokov, Lowry (14 podaj) in Green po 16; Walker 26, Lamb 16, Batum 13.

MILWAUKEE - NEW YORK 124:113
Antetokounmpo 31 in 15 skokov, Middleton 30 (7/8 za tri), Bledsoe 16 in 13 podaj, Lopez 13; Hardaway 24, Burke 19, Hezonja 18.

MINNESOTA - INDIANA 101:91
Butler 20, Towns 17 in 14 skokov, Gibson 13; Oladipo in Bogdanović po 20, Turner 16.

UTAH - MEMPHIS 84:92
Crowder 15, Mitchell 14, Gobert 11 in 12 skokov; Conley 23, M. Gasol 18 in 13 skokov, Mack 12.

PORTLAND - WASHINGTON * 124:125
Lillard 29, Nurkić 22 in 18 skokov, Aminu 16 in 15 skokov; Morris 28 (6/10 za tri), Beal 25, Oubre 22 (3/3 za tri).

GOLDEN STATE - PHOENIX 123:103
Curry 29 (6/13 za tri) in 8 podaj, Durant 22, Thompson 16; Booker 28, Warren 27, Ayton 20 in 14 skokov.

LA LAKERS - SAN ANTONIO * 142:143
Kuzma 37 in 8 skokov, James 32 (11/25 iz igre, 2/8 za tri), 14 podaj in 8 skokov, Hart 20 in 10 skokov, McGee 16; Aldridge 37 in 10 skokov, DeRozan 32 in 14 podaj, Gay in Forbes po 16, Belinelli 15.