Draymond Green je zasenčil LeBrona Jamesa. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry se je veselil prestižne zmage. V drugi četrtini je moral z igrišča, po kratkem pregledu v garderobi pa se je hitro vrnil. Foto: Reuters
Tyreke Evans in Goran Dragić
Goran Dragić je bil na parketu 40 minut. Foto: Reuters
Anthony Davis
Anthony Davis je imel premalo pomoči soigralcev. Foto: Reuters
Kevin Durant in Jimmy Butler
Kevin Durant je bil edini razigrani igralec Oklahome, Jimmy Butler pa je imel precej boljšo podporo soigralcev. Foto: Reuters

odaljšku.

Stephen Curry je stisnil zobe, potem ko si je v sredo poškodoval mečno mišico. V končnici je prispeval dva izjemno pomembna koša, skupaj je dosegel 19 točk, zadel pa je le eno trojko. Blestel je Draymond Green z 22 točkami, 15 skoki in 7 podajami. Warriorsi so dobili že 32. zaporedno tekmo v Oracle Areni v rednem delu. Dosegli so najmanj točk v letošnji sezoni, a so zelo dobro igrali v obrambi, saj so Cavaliersi iz igre metali le 32-odstotno.
Cleveland, ki je pred tem dobil šest srečanj zapored, ni imel razigranega zvezdnika. LeBron James je bil s 26 točkami najboljši strelec tekme, vendar je zgrešil kar 16 metov, v ključnih trenutkih pa tri proste mete (skupaj 4/9). Tudi Kevin Love in Kyrie Irving sta zgrešila enajstkrat iz igre.
Večino tekme so imeli aktualni prvaki majhno prednost, štiri minute pred koncem pa so prvič na srečanju po polaganju Greena povedli z desetimi točkami naskoka (81:71). James je nato dvakrat zabijal, J. R. Smith pa je minuto pred koncem s trojko znižal na 83:80. V nervozni končnici je James zgrešil tri proste mete, MVP lanskega finala Andre Iguodala pa dva, a je zmago potrdil Green z dvema zadetima prostima metoma.
Warriorsi nadaljujejo z najboljšim štartom v zgodovini Lige NBA, saj so dobili 28 od 29 tekem.

Sedem točk Dragića, štiri Udriha
Goran Dragić je imel bolečine v mečni mišici, desnem palcu in levem zapestju, zato proti Detroitu (92.93) ni igral. Tokrat je stisnil zobe in v 40 minutah prispeval sedem točk. Beno Udrih je bil na parketu American Airlines Arene 13 minut, dosegel je štiri točke.
Miami je dobil že sedmo božično tekmo zapored, skupaj pa ima na ta dan deset zmag in le dva poraza.
Miami ves čas v vodstvu
Vročica je odlično začela, Chris Bosh je bil neustavljiv, po prvi četrtini so imeli gostitelji lepo prednost (27:15). Pelikane je v igri držal Anthony Davis (29 točk in 15 skokov) in ob odmoru so zaostajali le štiri točke (42:38).
Pelikani so se prebudili v zadnji četrtini
Tudi v drugem polčasu so gostitelji ves čas vodili, po trojki Bosha devet minut pred koncem je bilo že 68:56. Miami kar štiri minute ni dosegel niti točke, Ryan Anderson pa je bil dvakrat natančen izza črte in New Orleans je z delnim izidom 0:9 izenačil (70:70). Imeli so celo zadnji napad v rednem delu, a je Davis iz težkega položaja zgrešil (78:78).
Bosh in Wade odločila podaljšek
V podaljšku se je Vročica razigrala, Bosh je nanizal sedem točk, Dwyane Wade je bil natančen pri prostih metih. Davis je v dodatnih petih minutah prispeval le dve točki, zelo slab večer je imel tudi Tyreke Evans.
Biki v tretji četrtini nadigrali Oklahomo
Chicago je z odlično igro v tretji četrtini prišel do zmage v Oklahomi (96:105). Biki so prekinili niz treh zaporednih porazov. Kevin Durant je dosegel 29 točk, 9 skoko in 7 podaj, a gostitelji so se preveč zanašali na sposobnosti obeh zvezdnikov. Russell Westbrook ni imel svojega dne (9/23 iz igre).
Ob polčasu je bilo 52:54, nato pa so Bullsi tretjo četrtino dobili kar z 32:16 in imeli po 36 minutah 18 točk naskoka (68:86). Oklahoma je najboljšo igro prikazala v zadnjem delu igre, Anthony Morrow je bil trikrat natančen izza črte, a bliže kot na šest točk zaostanka jim ni uspelo priti (93:99), nato pa je Chicago v končnici zanesljivo pripeljal srečanje do konca. Jimmy Butler je dosegel 23 točk, Pau Gasol jih je dodal 21.
Houston prekinil niz sedmih zmag San Antonia
V teksaškem obračunu je Houston z najboljšo obrambno predstavo sezone z 88:84 premagal San Antonio in prekinil niz sedmih zmag Spursov. Junak je bil James Harden (20 točk), ki je v ključnih trenutkih zadel dve trojki za prednost 84:75. V končnici so Spursi namenoma delali osebne napake nad Dwightom Howardom, ta je zgrešil štiri proste mete, vendar je bil zaostanek neulovljiv. San Antonio, pri katerem je bil najučinkovitejši Kawhi Leonard z 20 točkami, je trojke metal 5/19. Tony Parker je v 29 minutah vknjižil le dve točki (met (1/7).

Clippersi nadigrali Lakerse
V mestnem derbiju Los Angelesa Clippersi niso dovolili presenečenja. Lakerse so premagali s 84:94. Clippersi so že ob polčasu vodili za 16, po treh četrtinah pa kar za 28. Jezerniki so ublažili poraz v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 27:9. Igralec tekme je bil Chris Paul s 23 točkami. Kobe Bryant je na svoji rekordni 16. in zadnji božični tekmi prispeval 12 točk.

Petkove tekme:
MIAMI - NEW ORLEANS * 94:88
Bosh 30 (11/25 iz igre) in 10 skokov, Wade 19 (7/20 iz igre), Deng in Winslow po 9, Whiteside 8 in 17 skokov, Dragić 7 (3/8 iz igre, 0/2 za tri), 3 skoki in 6 podaj v 40 minutah, Green 6, Udrih 4 (1/2 iz igre), 2 skoka in 4 podaje v 13 minutah, Haslem 2; Davis 29 (13/29 iz igre) in 15 skokov, Anderson 18 in 8 skokov, Gordon 16, Holiday 9, Cole 8, Evans 6, Asik 2.