Joel Embiid je na zadnjih treh tekmah prevesil tehtnico na stran Philadelphie. Foto: Reuters
Goran Dragić in soigralci so z uvrstitvijo v končnico izpolnili cilj. Proti Philadelphii niso imeli možnosti. Foto: Reuters
J. J. Redick je blestel na peti tekmi, zadel je pet trojk. Foto: Reuters
Ben Simmons je znova dokazal, zakaj je glavni kandidat za novinca sezone. Foto: Reuters
Košarkarji Bostona so dobili peto tekmo proti Milwaukeeju v TD Gardnu in v seriji povedli s 3:2. Al Horford (desno) je bil z 22 točkami najučinkovitejši posameznik gostiteljev, prvič po marcu je po poškodbi nastopil tudi Marcus Smart, ki je svoji ekipo znatno pomagal v obrambi. Foto: Reuters
Golden State Warriorsi so v petih tekmah izločili San Antonio Spurse, zadnjo so dobili z 99:91. San Antonio je drago prodal svojo kožo, gostje so v Oracle Areni zaostanek 16 točk stopili na vsega dve (93:91), a za vrnitev oziroma preobrat jim je zmanjkalo moči. Kevin Durant je dosegel naslednje štiri točke, zmago in napredovanje je z zadetima prostima metoma 9 sekund pred koncem potrdil Draymond Green. Foto: Reuters

Sixersi, ki so pred dvema sezonama dobili le deset tekem v rednem delu, so pravo odkritje letošnje sezone in še niso rekli zadnje besede. V polfinalu vzhodne konference se bodo srečali z boljšim iz obračuna med Bostonom in Milwaukeejem. Celticsi vodijo s 3:2 v zmagah.
Vročica tokrat ni imela nobenega razigranega košarkarja. Dragić je dosegel najmanj točk v tej seriji, v 35 minutah jih je prispeval 15, izgubil pa je kar pet žog. Tudi Dwyane Wade ni imel svojega večera (11 točk, 4/15 iz igre). Najboljši strelec Miamija je bil Kelly Olynyk z 18 točkami.
Philadelphia si je odločilno prednost priigrala v tretji četrtini (34:20). Prepričljivo je dobila skok (53:40). Najboljši strelec srečanja je bil J. J. Redick s 27 točkami, zadel je pet trojk. Joel Embiid je dodal 19 točk in 12 skokov. Na zadnjih treh tekmah je 24-letni center zelo pomagal Sixersom, potem ko na uvodnih dveh srečanjih ni igral zaradi poškodbe.
Vročica zdržala do odmora
Miami je znova držal priključek do odmora (46:46). Nobena ekipa si ni priigrala višje prednosti v prvem polčasu, moštvi sta se izmenjevali v vodstvu. Dragić je do odmora dosegel 10 točk.
Tehnična napaka Dragića podžgala Sixerse
Na začetku drugega polčasa je Dragić z roko zadel Simmonsa v obraz in prejel tehnično napako. Trener Brett Brown je bil jezen na sodnike, zahteval je pregled posnetka in celo izključitev junaka lanskega evropskega prvenstva. To je podžgalo Sixerse, ki so se razigrali. Robert Covington je bil natančen izza črte (54:48) in Erik Spoelstra je vzel minuto odmora.
Ključna tretja četrtina
Gostitelji so ujeli pravi ritem v napadu, po polaganju Šarića in novi trojki Covingtona so povedli s 66:54. Obramba Miamija ni uspela zaustaviti prodornih košarkarjev Philadelphie, z delnim izidom 11:3 so Sixersi po polaganju Embiida povedli kar z 80:62 minuto in pol pred koncem tretje četrtine.
Velika neumnost Jamesa Johnsona
Na začetku zadnje četrtine je Miami z delnim izidom 10:0 ujel priključek. Tyler Johnson je zadel dve trojki zapored, natančna sta bila še Dragić in Wade. Philadelphia več kot štiri minute ni dosegla niti točke in prednost se je znižala na 87:79. Veliko neumnost je naredil James Johnson, ki je namerno porinil Marca Belinellija s parketa. Prejel je osebno in še tehnično napako. Gostitelji so povedli z 90:79. Odlični Redick je zadel izza črte dve minuti pred koncem za 100:89 in veliko slavje v Wells Fargo Centru se je začelo.
Navijači že sanjajo o ponovitvi leta 2001, ko so Sixersi na krilih izjemnega Allena Iversona zadnjič igrali v velikem finalu Lige NBA.
Trenerja Browna polili s čokoladnim mlekom
"Imamo še kar nekaj rezerve. Zelo sem zadovoljen z našo potjo, smer je prava," je bil zadovoljen trener Brown, ki so ga njegovi izbranci v garderobi polili z vodo in celo s čokoladnim mlekom.
Je Wade odigral zadnjo tekmo?
36-letni Wade že nekaj časa razmišlja o koncu kariere. "Philadelphia ima izjemno mlado ekipo. Liga NBA je v dobrih rokah," je dejal po objemu z Embiidom po koncu tekme.
"Čestitati moram Philadelphii in trenerju Brownu. Zaslužili so si to napredovanje. Zelo pametno so zgradili ekipo. Niso preskočili nobenega koraka in prvi izidi so že vidni," je poudaril Spoelstra, ki ni želel govoriti o Wadu, saj bi ga prevzela čustva.

Vzhodna konferenca, 1. krog:
PHILADELPHIA (3) - Miami (6) 4:1
104:91 (23:21, 23:25, 34:20, 24:25)
Redick 27 (5/10 za tri), Embiid 19 in 12 skokov, Simmons 14 in 10 skokov, Belinelli 11, Covington 10, Šarić 8, A. Johnson 6, Ilyasova 5, McConnell 4; Olynyk 18, T. Johnson 16, Dragić 15 (6/16 iz igre, 2/6 za tri), 4 podaje, 1 skok in 5 izgubljenih žog v 35 minutah, Winslow 12, Wade 11 (4/15 iz igre), Ellington 9, J. Johnson in Adebayo po 4, Whiteside 2.

BOSTON (2) - MILWAUKEE (7) 3:2
92:87 (23:15, 25:22, 24:24, 20:26)
Horford 22 in 14 skokov, Rozier 16, Brown 14, Morris 10; Middleton 23, Parker 17, Antetokounmpo (Andetokumbo) 16, 10 skokov in 9 podaj, Bledsoe 16.