Vassilis Spanoulis je bil najboljši strelec napete tekme v Carigradu. Foto: EPA
Juan Carlos Navarro
Juan Carlos Navarro je prispeval le pet točk, Katalonci pa so kljub temu zanesljivo slavili v vroči Nokia Areni. Foto: Reuters

Gostitelji so na krilih 11.300 gledalcev v dvorani Abdi Ipekci leteli po parketu v drugi četrtini, ki so jo dobili kar s 27:13. Blestel je Jaka Lakovič, ki je v tem delu igre dosegel 9 točk in Galatasaray je na odmor odšel s prednostjo 14 točk (42:28). Na začetku zadnje četrtine je Grkom uspela serija 0:7 in po uspešnem metu Martynasa Gecevičiusa izza črte pet minut pred koncem je bil izid poravnan (59:59).

"Zdravamarija" šokirala turške navijače
V napeti končnici so gostitelji žogo potisnili v roke Lakoviča, ki je v zadnjih sedmih sekundah zadel vse štiri proste mete. Trener Olympiacosa Dušan Ivković ni imel več minute odmora, zato je Sloukas metal s svoje polovice, natančneje s črte za met za tri točke na svoji polovici. Zadel je t. i. "zdravamarijo" in dvorana je obnemela, Grki pa so slavili na parketu.

Lucas mož odločitve v podaljšku
V podaljšku je najprej trojko zadel najboljši strelec tekme Vassilis Spanouils (24 točk), nato še Georgios Printezis (72:75), a je za nov preobrat poskrbel Alfred Jamon Lucas. 27 sekund pred koncem je zadel za vodstvo Turkov z 78:77. V zadnjem napadu Olympiacosa sta Stloukas in Gecevičius zgrešila meta za tri točke in gostitelji so si pošteno oddahnili.

Izjemna predstava Lorbka v Nokia Areni
V derbiju skupine H je Barcelona zanesljivo odnesla točki iz Nokia Arene (57:71). Maccabi je dobro igral le v uvodni četrtini, potem pa je popustil. Izraelci so zadnjič vodili šest minut pred koncem (51:49), potem pa se je razigral Erazem Lorbek. Najprej je dosegel dva prosta meta, sledila je podaja Marcelinhu Huertasu, ki je zadel trojko, nato pa je Lorbek še polagal in minuto in 23 sekund pred koncem dokončno zapečatil usodo Maccabija (57:66). Slovenski reprezentant je bil najboljši strelec tekme z 18 točkami, zadel je vseh pet metov za dve točki.

2. krog, skupina E:
GALATASARAY - OLYMPIACOS
* 78:77 (15:15, 27:13, 15:19, 12:22)
Lucas 17, Lakovič 16 (2/2 za dve, 1/8 za tri, prosti meti 9/12), 3 skoki in 3 podaje v 33 minutah; Spanoulis 24, Printezis 14, Hines 11.
* - po podaljšku

CSKA MOSKVA - ANADOLU EFES
96:68 (23:21, 25:15, 26:17, 22:15)
Kirilenko 15 in 8 skokov, Krstić 14, Teodosić 13; Vujačić 21 (7/9 za dve, 1/3 za tri), Barač 15.

57:71 (19:12, 10:17, 13:15, 15:27)
Langford 17, Mallet 12; Lorbek 18 (5/5 za dve, 1/4 za tri) in 4 skoki v 28 minutah, Vazquez 14, Ingles 13.