LeBron James je bil z 32 točkami (od tega 12 s prostih metov) prvi strelec tekme, vendar se mu je odprlo šele v zadnji četrtini. Lepo statistiko pokvari podatek o osmih izgubljenih žogah. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant se je z zelo natančnim metom (iz igre 11/15, od tega trojke 4/6) ustavil pri 31 točkah in bil najzaslužnejši za zmago Oklahome. Foto: Reuters
New York lahko opravičilo za nov poraz išče v poškodbi Jeremyja Lina in Amarea Stoudemira. Foto: Reuters

V zgodovini NBA-ja še nobena ekipa v končnici ni nadoknadila zaostanka 3:0. LeBron James je 17 od svojih 32 točk dosegel v zadnji četrtini, ki jo je Miami dobil z 29:14. Dwyane Wade se je izkazal z 20 točkami. Polovico jih je dosegel v tretji četrtini, ko je bil James zaradi štirih osebnih napak večji del na rezervni klopi. Chris Bosh (devet točk, deset skokov) se je tik pred začetkom tekme pridružil moštvu, saj je bil v porodnišnici v Miamiju, kjer sta se z ženo razveselila rojstva njunega otroka.

New York že 11 let brez zmage v končnici
"Z ekipno igro nam je le uspelo. Trenerji imamo radi takšne zmage, ko igra ni najboljša in so nekateri deli tekme slabi," je povedal trener Miamija Erik Spoelstra, ki pa je bil lahko zadovoljen z obrambno predstavo svojih varovancev. Carmelo Anthony je bil dobro pokrit in je 22 točk dosegel ob slabem metu iz igre 7/22. New York je izgubil že trinajsto zaporedno tekmo v končnici, kar je nov negativni rekord lige. Njihova zadnja zmaga v končnici sega v april 2001.

31 točk natančnega Duranta
Oklahoma je z agresivno obrambo onemogočila Dallas in zmagala z 79:85. Kevin Durant je bil z 31 točkami (21 v prvem polčasu) prvi strelec tekme, tokrat pa se je res odlikoval z natančnim metom. Če je bil ta na prvih dveh tekmah le 15/44, je tokrat zadel 11 od 15 metov iz igre. Pomemben je bil tudi prispevek Russlla Westbrooka, ki je dosegel 20 točk, od tega 11 v tretji četrtini. Pri delnem izidu 16:5, po katerem je Oklahoma povedla s 66:50, je Westbrook sodeloval z devetimi točkami.