Stephen Curry je s sedmimi trojkami zrežiral preobrat v New Orleansu, kjer je bilo po 36 minutah igre 89:69 za Pelikane. Foto: Reuters
Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) - Jimmy Butler (Chicago Bulls)
Ključno vlogo za zmago Bikov je odigral Jimmy Butler, ki je na začetku 2. podaljška prestregel slabo podajo prvega pri nasprotnikih Giannisa Antetokounmpoja in zabil ter sprožil niz 8:0 za goste. Foto: Reuters
LeBron James (Cleveland Cavaliers) med Kelti
LeBron James je bil tudi na tretji tekmi serije z Bostonom najboljši posameznik. Očitno bosta tako Cleveland kot Chicago prišla v medsebojni obračun 2. kroga z "metlo". Foto: Reuters

Bulls so Buckse tako ugnali šele po 58 minutah igre s 113:106, s čimer so le še zmago oddaljeni od napredovanja v 2. krog končnice.

Izmenjava trojka za podaljšek
Ko je Tony Snell tri minute pred koncem rednega dela zadel dve trojki za vodstvo Bikov s 94:84, se je zdelo, da so gostje na pragu tretje zmage nad Jeleni. Toda Khris Middleton je z dvema trojkama svojo ekipo vrnil v igro. Ker je prvi igralec Chicaga Derrick Rose štiri sekunde pred koncem zadel le en prosti met je s 95:95 sledil prvi podaljšek, v katerem so oboji dosegli le po šest točk.

Odločile ukradene žoge Bikov
Na začetku drugega podaljška so Biki ukradli štiri žoge in z nizom 8:0 dokončno pobegnili gostiteljem. Rose, ki je dosegel 5 trojk, je večer sklenil s 34 točkami, junak podaljškov Jimmy Butler je prispeval 24 točk. Pri Bucksihje bil s 25 točkami in 12 skoki najboljši Giannis Antetokounmpo.

Cleveland odločil ob izteku 1. polčasa
Prav tako na Vzhodu je Boston na prvi tekmi doma še tretjič izgubil s Clevelandom (95:103). Konjeniki so tekmo odločili ob koncu polčasa, ko so v dveh minutah dosegli kar 14 točk, Kelti pa nobene in šli na odmor s prednostjo +8. V nadaljevanju so gostje na čelu z LeBronom Jamesom (31 točk) rutinirano zadržali prednost in prišli na korak do metle ter gladkega napredovanja.

V izgubljenem položaju je eksplodiral Curry
Ena zmaga od uvrstitve v nadaljevanje tekmovanja na Zahodu loči tudi najboljšo moštvo rednega dela Golden State proti New Orleansu, kjer so gledalci videli 5-minutni dodatke. Pelikani so v 4. četrtini vodili že za 20 točk, a je Stephen Curry zrežiral veliki lov in s trojko dve sekundi pred iztekom rednega dela tudi izsilil podaljšek. V njem so bili Bojevniki boljši s 15:11 in prišli do skupne zmage s 123:119, Curry pa je večer sklenil s kar 40 točkami.