Luka Dončić je bil najboljši strelec tekme v Kaunasu. Foto: EPA
Luka Dončić
Dončić je z indeksom 35 šestič v karieri MVP kroga v Evroligi. Foto: EPA
Pero Antić in Alex Tyus
Pero Antić in soigralci so v odličnem vzdušju v Kombank Areni v drugem polčasu strli Maccabi. Izraelci so imeli ob odmoru deset točk naskoka. Foto: EPA
Izjemna predstava Dončića v Kaunasu

18-letnik je navdušil 13.148 gledalcev v Žalgirio Areni. Na parketu je bil 28 minut, zadel je štiri trojke in tudi vseh šest prostih metov. Zbral je tudi devet skokov in štiri podaje. Z indeksom 35 je bil znova najkoristneji posameznik (MVP) kroga v Evroligi.

V drugem polčasu kar 24 točk
V prvem polčasu slovenski reprezentant ni bil razigran, dosegel je le štiri točke, Madridčani pa so imeli ob odmoru devet točk prednosti (31:40).
V tretji četrtini se je Dončić razigral, zadel je dve trojki zapored, nanizal je osem točk in v 26. minuti je imel Real že 16 točk naskoka (38:54). V tretjem delu igre je Dončić dosegel 14 točk. Trener Pablo Laso ga je nato v igro znova poslal pet minut pred koncem tekme. Srečanje je bilo odločeno, razigrani Dončić je v zadnji minuti zadel še dve trojki.
Po odigranem četrtem krogu je Dončić najboljši strelec Evrolige in igralec z daleč najvišjim statističnim indeksom. Na tekmo dosega 24 ročk in ima povprečni indeks 32,25. Drugi najboljši strelec evrolige je član Valencie Erick Green z 20 točkami.

Laso: Luka se je povzpel malce nad ostale
"Dončić je že v pretekli sezoni igral odlično. V vsakem trenutku sprejeme pravo odločitev. To je njegova odlika. Pomaga nam v številnih košarkarskih elementih, tokrat je bil strelsko učinkovit v drugem polčasu. Imamo štiri zmage, igramo zelo moštveno, Luka pa se je vseeno povzpel malce nad ostale," je bil zadovoljen trener Laso.

Ob torkovi zmagi Reala nad Milančani (100:90) je Dončić prispeval 27 točk in imel statistični indeks 41. Premočno je s tem postal najkoristnejši posameznik kroga, kar mu je uspelo že petič v karieri. Drugi najučinkovitejši je bil v zadnjem krogu njegov nekdanji soigralec Sergio Rodriguez, ki zdaj igra za CSKA. Odlični španski organizator igre je zbral indeks 29. Hkrati je 18-letni slovenski reprezentant postal tudi najmlajši s tako visokim indeksom.

4. krog:
ŽALGIRIS - REAL MADRID
66:87 (16:18, 15:22, 19:23, 16:24)
Pangos 20, Kavaliauskas 16, Jankunas 9; Dončić 28 (5/7 za dve, 4/6 za tri, prosti meti 6/6), 9 skokov in 4 podaje, Campazzo, Ayon in Taylor po 12.

CRVENA ZVEZDA - MACCABI
87:84 (19:24, 20:25, 23:12, 25:23)
Rochestie 22 (8/12 za dve), Feldeine 19, Bjelica 16; Thomas 28, Jackson 14.

OLYMPIACOS - HIMKI MOSKVA
92:75 (22:20, 27:20, 25:15, 18:20)
Milutinov 17, Printezis 15, Thompson 12; Šved 23, Robinson 19, Anmderson 13.

OLIMPIA MILANO - BARCELONA
78:74 (17:22, 22:17, 15:14, 24:21)
Theodore 19, Kalnietis 14, Tarczewski 11; Navarro in Heurtel po 13, Ribas 12.

ANADOLU EFES - CSKA MOSKVA
80:98 (26:27, 17:27, 17:19, 20:25)
Simon 23, Adams 17; Clyburn 20, De Colo 18, Rodriguez 14.
Murića ni bilo v ekipi Anadoluja.

BROSE BAMBERG - BASKONIA
78:72 (17:17, 18:15, 25:19, 18:21)
Wright 13, Staiger in Radošević po 12, Nikolić 0 in 1 skok v 7 minutah; Granger 17, Beaubois 14, Huertas 12.