Glasbenik Zoran Predin je na sredini tekmi v Stožicah poskrbel za incident, ko je v trenutku besa udaril enega izmed sodnikov. Foto: MMC RTV SLO/BoBo

Po končani tekmi nisem videl, kaj se je dogajalo. Gledalci, ki so spremljali to tekmo in ki poznajo košarko, zagotovo niso bili zadovoljni z odločitvami sodnikov. Drugih stvari pa nisem videl.

Aleš Pipan
Zoran Predin
Takole je priletela Predinova klofuta. Foto: Aleš Fevžer

Tekma je bila polna čustev. V zadnjih minutah smo imeli v šahu Budivelnik. Sodniških odločitev ne želim komentirati in jih tudi nikoli nisem, ampak so se kopičile druga za drugo. Vsaj na igrišču je bil občutek, da lahko igramo še dva dni, pa ne bomo zmagali. Ne vem, sizifovo delo. Trener je rekel, da moramo to pozabiti in moramo dalje.

Luka Rupnik
Položaj se je kmalu po incidentu umiril. Foto: Aleš Fevžer

Borili smo se od prve do zadnje minute in dali smo vse od sebe. Na koncu nam je malo zmanjkalo, tudi s pomočjo veste koga. Nismo mogli popolnoma ujeti Budivelnika. V zadnji četrtini smo naredili nekaj nepotrebnih napak, tudi nekaj osebnih napak pod košem nad Murićem in mano bi bilo lahko dosojenih, a tako pač je. To je treba pozabiti in se osredotočiti na Ligo ABA, kjer potrebujemo zmage, ter priti na mesta, kamor Olimpija sodi, na mesta, ki vodijo v Evropo.

Alen Omić
Predinu je po incidentu takole policist izdal plačilni nalog. Foto: MMC RTV SLO

Iskreno se opravičujem vsem prizadetim, še posebej sodniku Lopesu. Upam, da ga nisem poškodoval, saj to ni bil moj namen. Iskreno se opravičujem KK Olimpija, da sem izrabil njihovo zaupanje, ko so mi dovolili nakup sezonske vstopnice ob robu igrišča. Opravičujem se vsem pravim navijačem, saj še vedno trdim, da je takšno obnašanje nedopustno, ker podpiram samo športno in fer navijanje.

Zoran Predin na robu naše mavrice
Predin izgubil živce in napadel sodnika
Zoran Predin kar s pestmi nad sodnike

V sredo so košarkarji Uniona Olimpije v Stožicah gostili Budivelnik, ki je tekmo evropskega pokala dobil s 87:83. Duh so s svojimi odločitvami burili predvsem sodniki, ki so v končnici tekme razjezili občinstvo, med drugimi tudi zvestega privrženca zmajev Zorana Predina.

Glasbenik, ki si je tekmo ogledal ob parketu, je po koncu udaril enega izmed sodnikov, Luisa Lopesa, ki je v spremstvu varnostnikov zapuščal igrišče. Portugalca je Predin s pestjo udaril po glavi, nato pa sta ga ustavila redar in Dino Murić. Sodniki so stekli v garderobo, dogajanje pa se je hitro umirilo.

Predinu takoj izdali plačilni nalog

"Sodniku sem želel povedati svoje mnenje. Ko sem krilil okoli sodnika, me je k sreči zadržal redar. Takoj sem se pomiril in takoj mi je bilo žal, da sem tako reagiral. V tistem žaru navijaštva se mi je krivica zdela prehuda," je za MMC po incidentu povedal Predin. Policija mu je takoj izdala plačilni nalog: "To si bom zapomnil in verjetno tega ne bom več ponovil. Tako se navijači ne smejo obnašati. Tudi jaz se ne bom."

Predin se je opravičil U. Olimpiji ...
Nekaj ur po tekmi je ljubljanski klub posredoval opravičilo glasbenika: "Globoko se sramujem svojega nedopustnega dejanja po včerajšnji tekmi. Ne glede na to, da sem popolnoma izgubil nadzor nad sabo, ni nobenega opravičila za moje obnašanje. Iskreno se opravičujem vsem prizadetim, še posebej sodniku Lopesu. Upam, da ga nisem poškodoval, saj to ni bil moj namen. Iskreno se opravičujem KK Olimpija, da sem izrabil njihovo zaupanje, ko so mi dovolili nakup sezonske vstopnice ob robu igrišča," je zapisal Predin.

... in izrazil obžalovanje

Dodal je še: "Opravičujem se vsem pravim navijačem, saj še vedno trdim, da je takšno obnašanje nedopustno, ker podpiram samo športno in fer navijanje. V bodoče se odpovedujem obisku tekem, saj očitno ne znam krotiti svojih čustev. Obžalujem, da sem s svojim obnašanjem demonstriral slab zgled za mlajše navijaške navdušence. Želim si, da se takšno obnašanje na nobeni tekmi nikoli več ne ponovi."

Kazen ni bila razkrita
V nekaterih medijev je bilo navedeno, da naj bi bil Predin za svoj zahrbtni napad na sodnika kaznovan le z 80 evri kazni oz. s 40 evri, če bi plačal v osmih dneh. Zakon o varstvu javnega reda in miru pa denimo v 6. členu predpisuje, da kdor koga udari, se kaznuje z globo od 333,83 evra do 625,94 evra, pretepači pa se kaznujejo celo z globo od 417,29 evra do 1.251,88 evra. Na Policijski upravi Ljubljana niso razkrili, kakšno kazen so izrekli Predinu.