Trener Heliosa Zmago Sagadin je odlično pripravil svojo ekipo, ki je prevladala v vseh prvinah igre. Foto: Aleš Fevžer
Alen Omić
Alen Omić je bil z 19 točkami in 10 skoki med redkimi svetlimi točkami Uniona Olimpije. Foto: Aleš Fevžer
Olimpija nemočna v Domžalah

Košarkarji domžalskega Heliosa so Unionu Olimpiji zadali nov udarec in jih v državnem prvenstvu v Ligi za prvaka premagali z 81:67.

Ne samo da Olimpija izgublja tekme v državnem prvenstvu (sredi tedna so jo premagali tudi Hopsi), pri tem doživlja že ponižanja. Helios je s čvrsto obrambo in natančnimi meti za tri točke (9/20) nenehno nadzoroval položaj in tik pred koncem vodil celo za 19 točk.

Morina 13 do odmora
Že na začetku so varovanci Zmaga Sagadina prevzeli pobudo in imeli ob razpoloženem Gezimu Morini (13 točk v prvem polčasu) hitro več kot deset točk naskoka (16:5). Podatek, da je Union Olimpija v prvih desetih minutah zmogla komaj 11 točk, pa še to s precejšnjo pomočjo prostih metov, pove veliko o njihovem napadu.

Salin le za hip vlil upanje
V tretji četrtini se je pri Olimpiji razigral Sasu Salin, dosegel devet točk zapored in tekma je bila pri 49:45 odprta. S sedmimi zaporednimi točkami se je Helios spet odlepil in zanesljivo višal prednost, ki je v zadnji minuti znašala kar 19 točk. Prvi strelec je bil Aleksandar Ponjavić s 15 točkami, Salin pa jih je za goste dosegel 20.

V sredo derbi Olimpija - Krka
Krka je ob 18 točkah in 8 skokih Smiljana Pavića zanesljivo premagala Zlatorog s 87:61 in z odliko opravila generalko pred gostovanjem v Stožicah (v sredo, 9. aprila). Prvaki so ob polčasu že vodili za 17 točk.