Knicksi in Lakersi imajo rekordno slabo sezono. Vprašanje za ljubitelje Lige NBA: kateri klub bo prej znova pri vrhu lestvice? Foto: Reuters

Daleč od nekdanjega blišča in predvsem želja številnih navijačev ter ciljev lastnikov, a dve velesili se pač morata sprijazniti z životarjenjem pri dnu in upati, da bo prenova kadra prinesla uspehe v prihodnosti.

Anthony še vedno zna zabiti
Prvo ime dvoboja v Madison Square Gardnu je bil Carmelo Anthony, ki je večer sklenil z 31 točkami, pri čemer jih je kar 18 dosegel v ključni tretji četrtini, ko so se Knicksi dokončno odlepili in razblinili vse upe Lakersov na uspeh v New Yorku. Za piko na i je 30-letni zvezdnik med tekmo tudi zabil in tako odgovoril na zbadanje soigralcev. "Rekli so mi, da že dolgo niso videli mojega zabijanja. O tem smo se pogovarjali ravno pred tekmo in bil je trenutek, ko sem pogledal proti klopi in sem jim dal vedeti, da še vedno znam," se je šalil Anthony.

Oba slavna kluba sta pri samem dnu lestvic: New York je z deseto zmago sezone prepustil zadnje mesto Vzhoda Philadelphii, medtem ko je Los Angeles trdno na predzadnjem mestu Zahoda.

Odločil rezervist Vročice
Na preostali nedeljski tekmi je Miami zmagal v Bostonu s 83:75, pri čemer je ključno vlogo odigral Hassan Whiteside, ki je z odprtima rokama izkoristil priložnost ob odsotnosti zvezdnika Dwyana Wada. Whiteside je večer sklenil z 20 točkami, večinoma v drugem polčasu, temu pa je dodal 9 skokov in tri blokade.