Mike Conley je zadel zmagoviti koš, medtem ko je Sergeu Ibaki zmanjkalo le nekaj stotink, da bi postal veliki junak Thunderja. Foto: EPA
Kevin Durant (Oklahoma City Thunder)
Kevin Durant je vnovič zgrešil trojko za zmago v podaljšku, Sergeu Ibaki pa je zmanjkala le desetinka, da bi prinesel ključno zmago za vodstvo s 3:2 v zmagah. Foto: Reuters
Donald Sterling - LA Clippers
Donald Sterling še ostaja lastnik LA Clippersov, a je izgubil vse pristojnosti in pravice za delovanje v Ligi NBA. Foto: Reuters

Tekma se je uradno končala z 99:100 za gostujoči Memphis, čeprav je dvorana že norela ob zmagovitem košu Sergea Ibake v zadnji sekundi podaljška, potem ko je po zgrešeni trojki Kevina Duranta španski reprezentant ujel odbito žogo in zadel od table.

Zaključna žoga v rokah Grizlijev
Videoposnetek je razkril, da je bila ob izteku časa žoga še vedno v rokah 24-letnega košarkarja iz Brazzavilla. Peta tekma najbolj izenačene serije 1. kroga končnice je pripadla Grizlijem, ki se zdaj domov vračajo s prednostjo 3:2 v zmagah.

Veliko drame je bilo že prej: ob koncu rednega dela je Zach Randolph prepozno polagal, po ogledu posnetka koš ni veljal, sledil je podaljšek. Že predtem je Gromu uspelo izničiti zaostanek kar 20 točk, za kolikor so Grizliji vodili sredi tretje tretjine.

"Sergeov met je bil žal prepozen. Težak zaključek, toda moramo se vrniti," je po bridkem porazu priznal Kevin Durant. Sedmopostavljeni Memphis je dobil tri od štirih podaljškov in zdaj lahko pred domačimi navijači izloči enega izmed pretendentov za naslov.

Udrih prispeval 6 točk za zmago
"Nič ne dosežemo zlahka. Izvlekli smo se iz blata, trdo se borimo, saj smo avtsajderji, tako pač je," je prvi zvezdnik Grizlijev Zach Randolph še vedno vlogo favorita za napredovanje pripisal Gromu. Zmagoviti koš je pripadel Miku Conleyju, ki je minuto pred koncem podaljška s polaganjem prinesel gostom vodstvo s 100:98, nato pa je Durant zadel le enega izmed prostih metov, kar je bil uvod v zadnje sekunde. Beno Udrih je pri zmagovalcih tokrat odigral 15 minut in v tem času zbral 6 točk, 2 podaji in skok.

Chicago se poslavlja od končnice, saj je bil Washington na peti tekmo boljši s 75:69. Čarovniki zdaj čakajo na zmagovalca dvoboja Indiana - Atlanta.

Afera dodatno zmotivirala Clipperse
LA Clippersi so pod vtisom škandala z lastnikom Donaldom Sterlingom prevzeli pobudo v seriji z Golden Statom. Samo nekaj ur po izgonu lastnika iz sveta Lige NBA so Clippersi na igrišču nadigrali Warriorse s 113:103, s čimer so povedli s 3:2. Blestel je DeAndre Jordan s 25 točkami in 18 skoki.

"Ponosen sem na igralce, ki so zdržali vse skupaj, kar se je dogajalo zadnje dneve. Pokazali so čvrst karakter, odšli na igrišče z željo, da zmagajo, in to jim je uspelo," je o tekmi povedal trener zmagovalcev Glenn Doc Rivers.

KONČNICA, VZHOD, 1. krog
Chicago (4) - WASHINGTON (5) - 1:4
69:75 (15:23, 26:18, 11:20, 14:17)
Hinrich in Butler po 16, Gibson 12, Boozer 10, Noah 18 skokov; Wall 24, Nene 20, Beal 17, Gortat 13 skokov.

* 99:100 (25:30, 18:25, 27:21, 20:14) - po podaljšku
Westbrook 30, 13 podaj in 10 skokov, Durant 26, Ibaka (12 skokov) in Butler po 15; Miller 21, Randolph 20 in 10 skokov, Conley 17, Gasol 11 in 15 skokov, Udrih 6 (met iz igre 2/5), 2 podaji in skok v 15 minutah.

LA CLIPPERS (3) - GOLDEN STATE (7) - 3:2
113:103 (31:21, 24:29, 22:22, 36:31)
Jordan 25 in 18 skokov, Paul 20 in 7 podaj, Crawford 19, Griffin 18, Collison 15; Thomspon 21, Lee (10 skokov) in Igoudala po 18, Curry 17, Green 10 in 11 skokov.

Sreda:
HOUSTON (4) - PORTLAND (5) 1:3
SAN ANTONIO (1) - DALLAS (8) 2:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na 4 zmage zmage po sistemu 2-2-1-1-1.