Malcolm Armstead
Malcolm Armstead, ki je dosegel 15 točk, ni mogel preprečiti poraza Krke. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija, ki si je že pred zadnjim krogom zagotovila peto mesto in Evropski pokal, je po izgubljeni prvi četrtini (13:20) srečanje preobrnila v drugem delu, ki ga je dobila s 26:12. Krka v nadaljevanju ni več uspela izenačiti.

Union Olimpija je sredi zadnje četrtine povedla s 66:54, Dolenjci pa so se dve minuti pred koncem približali na 61:66. Tekmo je nato odločil Alen Omić, ki je dosegel sedem točk zapored.

Moštvi se bosta že čez teden dni v Stožicah pomerili v Ligi za prvaka.

Memi Bečirović, trener Uniona Olimpije: "Čestitke mojim fantom za zmago in borbeno predstavo. Držali smo se dogovorov in načrta, ki smo si ga zadali. Odigrali smo agresivno skozi celotno srečanje, a vseeno smo imeli določena nihanja. Pomembno je, da smo zmagali, da smo nekako prekinili ta urok Krke, in da lahko samozavestno gremo naprej. Naslednji teden se zopet srečamo v domačem prvenstvu. Mislim, da nam bo takrat lažje, saj bodo fantje bolj samozavestni. Vsilili smo jim svoj ritem igre in prišli do nekaj serij lahkih košev, ki so bili odločilni. Na koncu smo nekoliko izgubili prednost, a vseeno, pomembna je zmaga. Na koncu smo odigrali dokaj pametno in zbrano, saj smo iskali Omića pod košem, ki je uspešno realiziral lahke koše. Na tekmi smo dominirali v asistencah, kar pomeni, da smo igrali ekipno košarko. Dobili smo tudi skok, kar je tudi izjemno pomembna komponenta v košarki."

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Za nas je najbolj pomembno, da nimamo več poškodb. Vse, kar smo si zadali pred začetkom Lige ABA, smo dosegli in zato čestitam svojim igralcem ter strokovnemu štabu. Imamo več zmag kot v lanski sezoni, in to je bil naš cilj. Na današnji tekmi je odločilo predvsem to, da smo bili neodločni na liniji prostih metov in dejstvo, da smo nasprotniku dovolili preveč skokov v napadu. Vse ostalo danes ni bil večji problem."