Gregor Hrovat in Jordan Morgan
Gregor Hrovat in Jordan Morgan sta k zmagi prispevala 13 oziroma 15 točk. Foto: www.alesfevzer.com
Petrol Olimpija z minimalno zmago iz Nemčije

V zadnje pol minute so Ljubljančani vstopili z vodstvom 76:79. Dolg napad je s prodorom pod koš neuspešno zaključil Talor Battle, nato je osebno napako naredil Jordan Morgan. Osem sekund pred koncem so gostitelji s črte prostih metov znižali na 78:79 in Olimpiji nato še ukradli žogo, a na srečo slovenskih prvakov dosegli koš že po pisku sirene in zmaga je odšla v Ljubljano.
Olimpija je slavila četrtič v Ligi prvakov, v gosteh je konec oktobra ugnala Estudiantes, doma pa decembra Roso Radom in Strasbourg.
Po prvem polčasu 37:45
V prvi peterki so začeli Bojan Radulović, Devin Oliver, Jan Špan, Domen Lorbek in Gregor Hrovat. Gostitelji so povedli z 10:4, a je Oliver v 7. minuti izenačil na 15:15, Hrovat pa s trojko popeljal Olimpijo v vodstvo s 15:18. Sledila je še trojka Roka Badžima za 15:23. Po košu in še trojki Battla na začetku druge četrtine je Olimpija ušla na 19:31, Bayreuth pa je vrnil z delnim izidom 7:0 za 26:31.

Lorbek in Hrovat sta z novima trojkama slabe štiri minute pred koncem prvega polčasa prinesla najvišje vodstvo Martićevih varovancev (28:41), toda Nemcem je do odmora uspelo nekoliko znižati zaostanek (37:45). Hrovat je bil z 11 točkami najučinkovitejši pri Olimpiji, prispeval je tri trojke.
Bayreuth prišel v vodstvo s 67:66
V tretji četrtini so gostje obdržali prednost, pred zadnjo četrtino je bilo 53:59. Sredi zadnjega dela tekme pa je Bayreuth z delnim izidom 6:0 po dolgem času prišel v vodstvo, na semaforju se je izpisalo 67:66, do konca so bile še tri minute in pol. V nadaljevanju je za točko ali dve znova vodila Olimpija, preden je Gabe York s trojko (skupaj 24 točk) izenačil na 75:75. Najboljši strelec Ljubljančanov je bil s 15 točkami Morgan.
Olimpija v skupini C še naprej zaseda predzadnje, sedmo mesto. Prihodnji teden bo v Stožicah gostila Estudiantes.
Izjavi po tekmi:

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije: "Zelo sem vesel za ekipo. Zaslužili smo si zmago. Borili smo se od prve do zadnje minute. Večino časa smo bili v prednosti. Ključna stvar na tekmi, ki sem jo želel videti, je bila dobra agresivna obramba in skok. Čestitke igralcem, saj jim je to uspelo. Želim si in verjamem, da lahko nadaljujemo s takim pristopom tako na treningih kot tudi tekmah."

Domen Lorbek, kapetan Petrola Olimpije: "Zelo sem vesel, saj smo imeli kar 16 podaj, kar kaže, da smo odigrali kot ekipa. Dobro smo tudi skakali, saj smo skok izenačili. Zmaga je zaslužena."