Georgios Printezis je bil z 19 točkami prvi strelec tekme. Foto: EPA
Matt Janning
Matt Janning je bil junak v Carigradu. Za tri je metal 5/7, za dve 3/3. Foto: EPA

Barcelona je v zadnjo četrtino vstopila s točko prednosti (59:60), a so nato domači naredili delni izidi 11:2 za 70:62 dobri dve minuti pred koncem. Ključni mož preobrata je bil Georgios Printezis, ki je v tem nizu dosegel sedem točk.

Odločilen niz 11:2
Ko je že kazalo, da je dvoboj odločen, se je Barcelona po zgrešenih prostih metih in zapravljenem napadu Vassilisa Spanoulisa minuto pred koncem približala na 70:69. 21 sekund pred sireno je imela Barca celo napad za zmago, a ga je zapravila. Sledilo je izvajanje prostih metov, kjer sta Spanoulis in Printezis ohranila mirno roko. Pri 73:71 je Kataloncem ostalo še pet sekund za zadnji napad, a je Alex Abrines iz težkega položaja zgrešil trojko. Boštjan Nachbar za Barcelono ni igral.

Četrta tekma bo v četrtek prav tako v Atenah, ko si Pirejčani že lahko zagotovijo vozovnico za zaključni turnir, ki ga bo med 15. in 17. majem gostil Madrid.

Janning prehitel sireno
Še bolj dramatično je bilo na drugi tekmi, na kateri je Anadolu Efes s 75:72 premagal madridski Real. V napeti končnici je najprej Jaycee Carroll osem sekund pred koncem zadel trojko za 72:72 in kazalo je na podaljšek. A to je bil račun brez krčmarja. Žogo je vzel Dontaye Draper, zdirjal na nasprotno polovico, kjer je našel osamljenega rojaka Matta Janninga, ta pa je s trojko v zadnji sekundi prinesel zmago domačim. Janning je bil z 21 točkami tudi najboljši strelec tekme. Na drugi strani je Sergio Rodriguez prispeval 17 točk. Četrta tekma bo v četrtek prav tako v Carigradu.