Nekdanji igralec Uniona Olimpije Yotam Halperin je Ljubljančanom dal 12 točk, prispeval je še pet podaj. Foto: www.alesfevzer.com
Amare Stoudemire
Pri Hapoelu je dobro igro prikazal tudi nekdanji NBA-zvezdnik Amar'e Stoudemire. Dosegel je 11 točk, ujel pa je šest odbitih žog. Foto: www.alesfevzer.com
Devin Oliver
Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli šesti poraz v evropskem pokalu in tako krog pred koncem prvega dela ostali tudi brez možnosti za nadaljnje tekmovanje. Na tekmi proti Hapoelu je blestel Devin Oliver z 18 točkami in 11 skoki. Foto: www.alesfevzer.com

Oslabljena ljubljanska ekipa je imela že pred tekmo nekaj težav s poškodbami, tako da niso imeli realnih možnosti za presenečenje proti favorizirani ekipi Hapoela. Kos so ji bili le v prvem polčasu.

Zvezdniška ekipa Hapoela je izkoristila svojo daljšo klop, na njihovi strani je tudi kakovost in izkušnje, na današnji tekmi pa so bili najboljši nekdanji Olimpijin igralec Yotam Halperin in izraelski reprezentant Bar Timor z 12 točkami, 11 jih je prispeval nekdanji NBA-zvezdnik Amar'e Stoudemire.

Pri Unionu Olimpiji je dvojni dvojček, 18 točk in 11 skokov, dosegel Devin Oliver, Nikola Janković je vknjižil 11 točk. Pri Olimpiji je povsem razočaral prvi strelec ekipe Brandon Jefferson, ki v 26 minutah ni dosegel niti točke.

Dobra igra v prvi četrtini
V prvi četrtini sta bili ekipi izenačeni, na obeh straneh so bili polovično uspešni pri izvajanju prostih metov. Na začetku druge četrtine je prvi točki vknjižil Halperin in tako svojo ekipo povedel v prednost šestih točk (23:17).

Košarkarjem Olimpije se je z razpoloženim Oliverjem na čelu uspelo približati na dve točki razlike (30:28), a je razlika naraščala, pri Hapoelu se je razigral Timor, po njegovih petih zaporednih točkah pa je semafor kazal 41:32. Po izgubljeni žogi Jana Barbariča je trojko zadel Jerrells Curtis, Hapoel pa je z delnim izidom 8:0 prišel do nove najvišje prednosti (44:32).

Hapoel pokazal svojo moč
V tretji četrtini je Hapoel stopnjeval razliko, po treh točkah Tarencea Kinseyja so vodili že za 17 točk (52:36). Olimpija se je na polovici tretje četrtine po šestih zaporednih točkah (Hrovat, Jankovič in Oliver) približala na 11 točk zaostanka (53:42), a to je bil zadnji preblisk v igri ljubljanske ekipe. Pri Hapoelu sta bila učinkovita Stoudemire in Halperin, z delnim izidom 9:0 pa so prišli do 20 točk prednosti (62:42). Tolikšna je bila tudi razlika ob koncu tretje četrtine.

V zadnji četrtini se je Olimpiji z delnim izidom 8:0 uspelo približati na 14 točk zaostanka (72:58), a to je bil njihov vrhunec. Hapoel je tekmo na krilih glasnih navijačev, ki se veselijo uvrstitve med 16 najboljših ekip v Evropskem pokalu, mirno pripeljal do konca.

Zadnja tekma proti Valencii
Union Olimpijo čaka še naprej peklenski ritem. V petek bo v državnem prvenstvu v Škofji Loki igrala proti LTH Castingsu, dan pozneje pa v Zagrebu v Ligi ABA proti Cedeviti. Naslednjo sredo pa igrajo zadnjo tekmo v Evropskem pokalu - v Stožice prihaja prvouvrščena ekipa skupine D Valencia.
Okorn: Po 15 minutah smo padli v luknjo
"Želeli smo odigrati čim boljše. Mislim, da smo odigrali dobrih prvih petnajst minut tekme. Potem smo padli v luknjo in domači so izkoristili priložnost ter se rezultatsko oddaljili. V drugem polčasu je bilo zgolj vprašanje, kako bodo obdržali svojo prednost. Dvakrat smo se jim nekoliko približali, a to ni bilo dovolj. Mislim, da smo se borili, mogoče bi nekaj stvari lahko naredili boljše, a mislim, da je kakovostna razlika med ekipama prevelika in končni rezultat je normalen," je pojasnil trener Gašper Okorn.