Danny Green je zadel sedem od desetih metov za tri točke. Foto: Reuters
Potem ko so na prvi tekmi v raketi dosegli 66 točk, so jih tokrat 54. Foto: Reuters

Nekdanji igralec Uniona Olimpije je vseh svojih 21 točk dosegel izza črte in s sedmimi trojkami (met 7/10) izenačil svoj rekordni dosežek iz lanskega finala proti Miamiju. Tony Parker je vknjižil 22 točk, Tim Duncan 14 točk in 12 skokov, dvomestna v uravnoteženi ekipi Ostrog, ki v finalu Zahoda vodijo z 2:0, pa sta bila še Manu Ginobili in Boris Diaw (oba po 11).

Oklahoma se je držala do sredine druge četrtine, ko je začelo padati z vseh strani. Vodstvo Thunderjev 36:33 se je do konca polčasa spremenilo v zaostanek za 14. Odločitev je sledila v tretji četrtini, ki so jo Spursi ob 75-odstotnem metu dobili s 33:18. Od polovice druge do sredine tretje četrtine je San Antonio naredil delni izid 43:14.

Popolnoma sta odpovedala zvezdnika Thunderjev Kevin Durant in Russell Westbrook, ki sta dosegla po 15 točk ob metu 13/40. Še posebej nerazpoložen je bil Westbrook, ki je zadel le sedem od 24 metov. Oklahomin met izza črte je bil 2/20.

San Antonio je zadnjih sedem od osmih tekem dobil s povprečno razliko 21,9 točke. Serija se zdaj seli v Oklahomo, kjer bo v nedeljo tretja tekma."Manu mi je rekel, da je ta zmaga nevarna, toda verjamem v ekipo. Verjamem, da smo zreli, da imamo značaj in izkušnje in da nam gladki zmagi ne bosta prišli v glavo," je povedal Green, ki je za dve točki metal le enkrat.

Durant je razmišljal praktično: "Tudi če bi San Antonio zmagal le za eno točko, bi zaostajala z 0:2. S precejšnjo razliko smo izgubili obe tekmi. Težek udarec, a imamo moč, da ugotovimo, kaj delamo narobe in se poberemo." Podobnega mnenja je bil tudi trener Scott Brooks: "Ni dober občutek in tudi ne bi smel biti. Zbrcali so nam riti, toda imamo možnosti, da se vrnemo."